Šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar līdzīgu laika posmu pērn, palielinājies pieķerto autovadītāju-kukļdevēju, kā arī policistu-kukuļņēmēju skaits. Lielākoties kukuļos mēģināts dot no 20 līdz 50 latiem, Latvijas Televīzijai stāstīja Valsts policijas prevencijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
Šā gada pirmajā pusē mēģinājumā dot kukuli pieķerti 64 autovadītāji. Tādā pašā laika posmā pērn pieķerto kukuļdevēju skaits bija 52. Tāpat šogad šogad pirmajā pusgadā bijuši seši gadījumi, kad, ņemot kukuļus, pieķerti policisti, savukārt pērn šādā laika posmā pieķerti tika četri negodīgi kārtībsargi. Šādos gadījumos tiek sākti kriminālprocesi un parasti šie darbinieki policijā vairs nestrādā, atgādināja N. Krapsis.
Daļai sabiedrības kukuļu došana policistiem šķiet pašsaprotama, un daudziem liekas, ka tā ir ērtāk risināt situāciju, pauda Valsts policijas prevencijas pārvaldes priekšnieks.
Iepriekš vēstīts, ka šogad vasarā veiktajā pētījumā 3% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atzinuši, ka pēdējo 12 mēnešu laikā ir devuši kukuli ceļu policistiem. Tikmēr lielākā daļa jeb 97% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādīja, ka pēdējā gada laikā nav devuši kukuli ceļu policistiem. Vidējais kukuļa apmērs bija 16,3 lati, liecināja TNS un LNT veiktais pētījums.