Transporta un sakaru institūts un Rietumanglijas Universitāte ir nodibinājuši stratēģisko partnerību, kuras rezultātā taps dubultā diploma studiju programmas dažādās jomās, sākot ar datorzinātnēm un aviāciju.
Programmu absolventi iegūs pasaules līmeņa izglītību un plašas starptautiskās karjeras perspektīvas. Plānots, ka pirmajā programmā "Datorzinātne un programmatūras izstrāde" studentus uzņems jau šoruden. Studijas notiks angļu valodā, viena no galvenajām mācību tēmām būs mākslīgais intelekts.
Pirmajai studiju programmai sekos arī citas, kuras šobrīd izstrādā Transporta un sakaru institūta (TSI) Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultāte un Rietumanglijas Universitātes (UWE, Bristole, Lielbritānija) Vides un tehnoloģiju fakultāte.
"Programmas būs adaptētas Latvijas apstākļiem, bet ietvers Lielbritānijas, un konkrēti Rietumanglijas Universitātes Bristolē, kvalitātes standartus, līmeni, pieredzi un zināšanas. Ar studentiem strādās pārsvarā vietējie pasniedzēji, bet UWE pārstāvji pastāvīgi uzraudzīs programmu kvalitāti, dos savu vērtējumu un ieteikumus. Mēs esam pārliecināti, ka šīs programmas būs labākās un kvalitatīvākās Latvijā un visā reģionā tādās jomās kā datorzinātnes, aviācijas transports, robotika, elektronika un citās inženierzinātņu nozarēs. Kvalitatīvu, modernu, starptautiski konkurētspējīgu programmu izveidošana palīdzēs TSI sasniegt augstskolas galveno mērķi – sagatavot jaunus kvalificētus speciālistus," ir pārliecināts TSI rektors Juris Kanels.
Lai nodrošinātu IT nozares attīstību un apmierinātu citu nozaru pieprasījumu pēc IT speciālistiem, Latvijā būtu nepieciešami 3000 IT studiju programmu absolventi gadā, uzskata Maksims Jegorovs, IT izglītības fonda valdes priekšsēdētājs un "Accenture" vadītājs Latvijā.
"Industrija neattīstās tādā ātrumā, kādā tā attīstītos, ja šie speciālisti būtu pieejami. Pēdējo trīs mēnešu laikā mēs redzējām, cik svarīga ir tāda izglītība - tieši cilvēki ar IT un līdzīgu mūsdienīgu izglītību ir spējīgi rast jaunus veidus sabiedrībai dzīvot un funkcionēt. Un Latvijai attīstoties tālāk, ir svarīgi, ka mēs veidojam pamatus šādai attīstībai. Katrā universitātē ir ļoti daudz ieinteresēto pušu – īpašnieki, senāts, valde, bet galu galā galvenais ieinteresētais ir students", atzīst M. Jegorovs, norādot, ka Latvijā apmēram puse no jauniem studentiem nepabeidz pirmo gadu augstskolā, un valstī ir liels strukturālais bezdarbs, daudziem cilvēkiem nav interesanta darba, kas ļautu viņiem sasniegt labu dzīves līmeni.
"Ir jāpanāk, ka studenti nāk uz augstskolām, lai iegūtu sev labāku nākotni. Šī mērķa sasniegšanai arī ir nepieciešami ieguldījumi izglītībā, stratēģiski nozīmīgas partnerības, kas rezultējas jaunās dubultā diploma studiju programmās, kā arī ir nepieciešams valsts līderu un nozares atbalsts," spriež "Accenture" vadītājs Latvijā.