Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) pauž atbalstu ierosinājumam neaplikt reinvestēto peļņu ar uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN).
Domnīcas Certus rīkotajā ekonomikas forumā Mālpilī ekonomikas ministrs sacīja, ka UIN atcelšana reinvestētajai peļņai būtu viennozīmīgi atbalstāma. Šāda soļa rezultātā augtu uzņēmumu spēja saņemt kredītus, kā arī tādējādi tiktu samazināta uzņēmumu vēlme izņemt dividendes un tās izmantot aplokšņu algu izmaksai.
Savukārt finanšu ministre sacīja - jo vairāk viņa domā par nulles procentu nodokli reinvestētajai peļņai un jo vairāk tiek analizēts šāds risinājums, jo labāk viņai patīk šāda iespēja.
Finanšu ministre paskaidroja, ka, ieviešot nulles UIN reinvestētajai peļņai, varētu atteikties no virknes citām atlaidēm.
Domnīcas Certus valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis foruma sākumā sacīja, ka UIN likme ir nozīmīgs instruments cīņā par investīciju piesaisti, tāpēc Latvijai šajā jomā nevajadzētu gadiem gaidīt un jau tagad jāievieš risinājumi, kas pārbaudīti un strādā, proti, jāievieš nulles UIN režīms reinvestētajai peļņai vismaz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.
Viņaprāt, sabiedrība ieslīgusi pašapmierinātībā, domājot, ka Latvijā ir viena no zemākajām UIN likmēm. Taču, ja analizē efektīvās UIN likmes, nevis nominālās likmes, tad atklājas, ka Latvija nesniedz uzņēmējiem labāko piedāvājumu, ja salīdzina ar Lietuvu, Igauniju vai Baltkrieviju.
Domnīcas Certus pētnieki uzskata, ka uzlabot Latvijas konkurētspēju ir iespējams, pārņemot Igaunijā praktizēto nulles UIN režīmu reinvestētajai peļņai. Nulles UIN nesadalītajai peļņai ieviešana Igaunijā bijusi veiksmīga, tā rezultātā nodokļu administrēšana kļuvusi vienkāršāka gan iestādēm, gan uzņēmējiem, samazinājās stimuls nemaksāt nodokļus, uzlabojās mazo uzņēmumu iespējas piekļūt finansējumam, kā arī augušas investīcijas. Laikā no 2000. līdz 2014.gadam Igaunijas uzņēmumu pašu kapitāls ir pieaudzis un pašlaik ir vidēji 3,5 reizes augstāks nekā Latvijas uzņēmumiem.
UIN likme Latvijā pašlaik ir 15%.