Jaunākais izdevums

Jau otro gadu Latvijā korporatīvajai pārvaldībai tiek pievērsta īpaša uzmanība, pasniedzot uzņēmumiem, kas daudz paveikuši šajā jomā, Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvu 2022.

Tādējādi tiek apzināta labākā Latvijas prakse un atzinīgi novērtēti uzņēmumu centieni ieviest labas pārvaldības standartus un Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu. Šogad Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome balvu piešķīra piecās nominācijās, un tās svinīgā pasniegšana notika 14.oktobrī, Komerclikuma 20 gadu jubilejas konferences "Krietns un rūpīgs saimnieks lielo satricinājumu laikā" noslēgumā.

Nominācijā "Risku pārvaldības stratēģis" balvu saņēma Attīstības finanšu institūcija Altum, jo uzņēmums spējis vissekmīgāk identificēt, novērtēt, vadīt un kontrolēt potenciālos notikumus vai situācijas, nodrošinot pārliecību par uzņēmuma stratēģisko mērķu sasniegšanu.

Nominācijā "Padomes dažādības ieviesējs" balvu saņēma Swedbank AS, jo tās padomes sastāvā ir personas ar dažādu, savstarpēji papildinošu kompetenci, skatījumu, izglītību, darba pieredzi, t.sk. starptautisku, nacionalitāti, kā arī padomē ir pārstāvēti abi dzimumi un personas dažādā vecumā, kas kopumā veicina vispusīgas diskusijas, plašāku perspektīvu, kā arī rūpīgi izvērtētu lēmumu pieņemšanu.

Par labāko nominācijā "Iesaistīto pušu vadības praktiķis" tika atzīta AS Latvenergo, kas nodrošinājusi kvalitatīvu sadarbību ar visām ieinteresētajām pusēm, savukārt par izaugsmi korporatīvās pārvaldības jomā balvu saņēma SIA Rīgas ūdens. Īpašā balva par būtisku ieguldījumu korporatīvās pārvaldības veicināšanā tika piešķirta Rīgas domei.

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja, Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne akcentē: "Šodien tikai retais apšauba to, ka laba korporatīvā pārvaldība palielina uzņēmuma konkurētspēju. Skaidra attīstības stratēģija, atklātība un caurspīdīgums sadarbībā ar ietekmētajām pusēm, pieredzējusi un daudzpusīga padome, profesionāla un motivēta valde ir tas, kas palīdz sasniegt jaunu uzņēmumu attīstības līmeni. Tāpēc ir svarīgi gan pateikties tiem uzņēmumiem, kas labas korporatīvās pārvaldības principus jau iedzīvinājuši savā uzņēmējdarbībā, gan arī iedrošināt to darīt arvien jaunus uzņēmumus."

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītājas vietnieks, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis Ģirts Rūda uzsver: "Man ir liels gandarījums, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija kā kapitāla tirgus uzraugs var strādāt abos virzienos – gan nodrošināt uzraudzības pasākumus situācijās, kad kapitāla tirgus dalībnieku rīcība ir pilnveidojama, gan arī atzinīgi novērtēt tos uzņēmumus, kas daudz paveikuši korporatīvās pārvaldības jomā. Balva ir apliecinājums labajai praksei un sasniegumiem korporatīvās pārvaldības jomā."

Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvai 2022 tika iesniegti 13 pieteikumi, kurus izvērtēja Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi. Konference un balvu pasniegšanas ceremonija pulcēja Latvijas lielāko uzņēmumu vadītājus un dažādu nozaru ekspertus, kuriem rūp korporatīvā pārvaldība.

Pērn Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvu trīs nominācijās saņēma AS Conexus Baltic Grid, AS DelfinGroup un SCHWENK Latvija, kā arī īpaša balva par nozīmīgu ieguldījumu tika pasniegta Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidentam un vadītājam Latvijā Andrim Grafam.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Rīgas pašvaldības uzņēmumi startēs kapitāla tirgū jau tuvākajos gados

Jānis Goldbergs,24.10.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas kapitāla tirgus aktivitāti var vairot ne tikai lielie valsts uzņēmumi, bet arī pašvaldību kapitālsabiedrības. Rīgas pašvaldības uzņēmumi, ievērojot tirgus mērogu, ir vieni no lielākajiem valstī un noteikti atstātu jūtamu ietekmi uz biržas aktivitāti kopumā, tādēļ arī Dienas Biznesa jautājumi trīs prāvāko Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību vadītājiem par viņu redzējumu, kapitāla nepieciešamību un iespējamajiem riskiem un ieguvumiem procesā.

Jautājumus Dienas Bizness uzdeva AS Rīgas Siltums valdes priekšsēdētājam Ilvaram Pētersonam, SIA Rīgas ūdens valdes loceklei Agnesei Ozolkājai un SIA Rīgas namu pārvaldnieks valdes priekšsēdētājam Mārim Ozoliņam.

Visticamāk, jau esat dzirdējuši par atsevišķu valsts kapitālsabiedrību ienākšanu kapitāla tirgū, emitējot obligācijas par dažādām summām. Kā redzat Latvenergo, Augstspriegumu tīklu un Altum obligāciju emisijas, vai šī pieredze varētu būt noderīga arī pašvaldību kapitālsabiedrībām?

Ilvars Pētersons:- Rīgas Siltums ar interesi seko līdzi valsts kapitālsabiedrību ienākšanai kapitāla tirgū. Šīs obligāciju emisijas ir veiksmīgs piemērs tam, kā kapitāla tirgus var kalpot par papildu finansējuma ieguves avotu, lai nodrošinātu uzņēmumu attīstības un investīciju projektus, vienlaikus piesaistot privāto un institucionālo investoru līdzekļus.Ienākšana kapitāla tirgū, emitējot obligācijas, varētu būt arī potenciāli noderīgs solis, lai finansētu stratēģiskus uzņēmuma projektus vai investīcijas, īpaši tajās jomās, kas saistītas ar ilgtspējību un infrastruktūras modernizāciju. Pirms šādas iniciatīvas izskatīšanas būtu jāveic rūpīga izvērtēšana, analizējot tirgus apstākļus, uzņēmuma finansiālo situāciju un vajadzības, kā arī potenciālos ieguvumus un riskus.

Komentāri

Pievienot komentāru