Par pārkāpumiem nulles deklarāciju iesniegšanā sodīt varēs ne vēlāk kā četru mēnešu laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas un ne vēlāk kā viena gada laikā no tā izdarīšanas dienas.
Administratīvo pārkāpumu lietas izskatīs Valsts ieņēmumu dienests, paredz grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā.
DB jau rakstīja, ka par pārkāpumiem nulles deklarācijās Latvijas iedzīvotājiem var nākties šķirties līdz pat 250-500 latiem. Sods līdz 250 latiem paredzēts par mantiskā stāvokļa deklarācijas neiesniegšanu, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu tajā. Savukārt par skaidras naudas uzkrājumu iemaksāšanas banku kontos kārtības un termiņa neievērošanu tiks piemērots naudas sods līdz 500 latiem. Grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā konceptuāli ceturtdien atbalstīja Saeima. Likumprojektam piešķirta steidzamība, kas nozīmē, ka parlaments to izskatīs divos lasījumos.
Paredzēts, ka grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā stāsies spēkā šogad 1.martā.
Atbilstoši Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumam fiziskām personām no šā gada 1.marta līdz 1.jūnijam jādeklarē savs mantiskais stāvoklis, kāds tas bija 2011. gada 31. decembra pulksten 24. Par galveno robežšķirtni, no kuras būs atkarīgs, vai personai ir jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija, noteikti 10 tūkstoši latu. Deklarācijas jāiesniedz personām, kam pieder, piemēram, kapitāldaļas, finanšu instrumenti vai skaidras naudas uzkrājumi, kas pārsniedz šo summu. Tas būs jādara arī iedzīvotājiem, kuriem ir parādsaistības, kas pārsniedz minēto summu, kā arī personām, kurām ārvalstīs pieder nekustamie īpašumi vai transportlīdzekļi, kuru vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu.
Jāpiebilst, ka Finanšu ministrijas pārstāvji iepriekš norādīja, ka par nulles deklarācijas neiesniegšanu vai nepatiesu ziņu sniegšanu lielā apmērā būs paredzēta kriminālatbildība.