Tiem, kas piedāvā veikt manikīru vai nagu pieaudzēšanu mājās, nevis oficiāli salonā, turpmāk būs jāmaksā nodoklis- tā sauktā patentmaksa, raksta Diena.
Tiesa, kopš gada sākuma ir ieviesta atvieglota nodokļu maksa dažādu profesiju pārstāvjiem, kuri saimnieko individuāli. Tas izpaužas tā, ka, piemēram, legālai auklei līdzās bērnu pieskatīšanai vairs nevajag neko ne dibināt, ne meklēt grāmatvedi un ņemties ar cipariem, lai saprastu, cik no viņas ienākumiem grib valsts. Tagad pietiek reizi ceturksnī samaksāt patentmaksu, un viņa ar valsti ir norēķinājusies.
Tāda pati kārtība ir «privātajām manikīra meistarēm», kuras beidzot tādā veidā var legalizēt savu darbību.
Laikraksts norāda, ka līdzšinējā nodokļu aprēķināšanas birokrātija bija labs arguments, lai valstij nemaksātu nodokļus, taču tagad šis aizbildinājums ir zudis. Tas nozīmē – ja kāda manikīra meistare vai aukle sūdzēsies, ka valstī ir slikta veselības aprūpe vai arī slikti ceļi, tad viņai der pajautāt, vai meistare ir samaksājusi patentmaksu.
Apzvanītas arī vairākas manikīres, kas savus pakalpojumus piedāvā internetā. Pirmā reakcija šā pakalpojuma piedāvātājām ir kritiska. Viena no meistarēm paziņo, ka mēnesī nenopelna tik daudz, lai maksātu 60 latus mēnesī.
Arī cita meistare atzīst, ka pagaidām klientu nav tik daudz, tāpēc neredz akūtu vajadzību reģistrēties un maksāt patentmaksu. Viņu neuztraucot, ka Valsts ieņēmumu dienests var sodīt, jo pagaidām viņas rūpes ir, kā nomaksāt dzīvokļa parādu.