Latvijā jau labu laiku ir spēkā Eiropas Savienības (ES) norma, ka solārijos drīkst izmantot tikai jauna tipa lampas, kuru jauda atbilst 0,3 vatiem uz kvadrātmetru, taču, kā norāda Latvijas Sauļošanās un solāriju asociācijas valdes loceklis Ģirts Ģederts, ne visi solāriji ievēro šo normu.
Solāriju speciālists laikrakstam Neatkarīgā sacījis - šādu lampu izmantošana solārijos ļauj apgalvot, ka mākslīgais iedegums nav kaitīgs, ja vien tas nerada ādas apdegumus.
Laikraksta rīcībā nonācis asociācijas buklets ar ES logo par sauļošanos solārijos, kurā netiekot pieminēts neviens riska faktors, par ko tik daudz runā dermatologi un onkologi, gluži otrādi – minēti vairāki apgalvojumi, kāpēc solāriji ir veselīgi.
Ģ. Ģederts skaidrojis: mēs pretim solāriju nomelnojošai kampaņai vēlamies sniegt objektīvu informāciju, piemēram, ka cilvēkiem ir nepieciešams D vitamīns un tā rezerves var papildināt, sauļojoties solārijā. Savukārt dermatologs, kustības pret ādas vēzi vadītājs Raimonds Karls paudis sašutumu, ka ES nauda var tikt tērēta tam, lai reklamētu solārijus tā vietā, lai cilvēkiem paskaidrotu sauļošanās riskus.
Ģ. Ģederts sarunā ar Neatkarīgo stāstījis, ka šovasar cilvēki solārijus apmeklē biežāk, no vienas puses, tas ir saistīts ar vēsajiem laika apstākļiem, taču, no otras puses, pozitīvu ietekmi uz solāriju biznesu atstājis arī fakts, ka solāriju apmeklētāji ir sapratuši, ko nozīmē ES normai atbilstošas lampas, kuru starojums ir 0,3 vati uz vienu kvadrātmetru, un ka tas var nodrošināt drošu sauļošanos.
Viņš apgalvo, ka solārijiem ir daudz pozitīvā un par to ir jārunā: «Es saprotu ārstus dermatologus un onkologus, pie viņiem visbiežāk nonāk cilvēki ar ielaistām ādas slimībām, vēzi, tāpēc tik saasināti viņi uztver jebko pozitīvu par solārijiem, taču, ja pajautāsiet kaulu speciālistam, viņa vērtējums nebūs tik skarbs.» Tieši tāpēc arī bukletā, kas pieejams solārijos un kuru rotā Eiropas Sociālā fonda un ES logo, kā arī citāts Ieguldījums tavā nākotnē, esot tikai pozitīvais par solārijiem, piemēram, minēts, ka «risks saslimt ar dzemdes vēzi sievietēm, kuras bieži sauļojas solārijā, ir par 40% zemāks, salīdzinot ar sievietēm, kas atturas sauļoties solārijā».