Nord Stream cauruļvada zemūdens savienošana pabeigta, un līdz ar to visi trīs 1,22 tūkst. kilometrus garā cauruļvada posmi ir savstarpēji savienoti zem ūdens. Pirmais cauruļvads uzsāks darbību šā gada ceturtajā ceturksnī.
Pabeigtais cauruļvads Baltijas jūrā tagad ir sagatavots vasaras beigās savienošanai ar cauruļvada sauszemes izbūvi Krievijas un Vācijas krasta zonā, DB informēja Nord Stream padomnieks Baltijas valstīs Romāns Baumanis.
Nord Stream ir dabas gāzes cauruļvads, kas pa Baltijas jūru savienos Krieviju ar Eiropas Savienību. Nord Stream nodrošinās gandrīz trešdaļu no papildus nepieciešamā gāzes daudzuma, savienojot Eiropas gāzes cauruļvada tīklu ar pasaules lielākajām gāzes rezervēm.
Nord Stream AG pirmo no diviem paralēlajiem cauruļvadiem plāno nodot ekspluatācijā šogad. Katrs cauruļvads būs aptuveni 1,22 tūkst. km garš un to transportēšanas spēja sasniegs 27,5 miljrd. kubikmetru gāzes gadā. Pilna transportēšanas spēja 55 miljrd. kubikmetru gadā tikšot sasniegta projekta otrajā fāzē, kad tiks nodots ekspluatācijā otrais cauruļvads, teikts paziņojumā.
Nord Stream AG ir starptautisks Šveicē reģistrēts kopuzņēmums. Krievijas uzņēmumam Gazprom šajā kopuzņēmumā pieder 51% akciju, bet Vācijas uzņēmumiem BASF/Wintershall Holding AG un E.ON Ruhrgas AG pa 15,5% akciju katram. Nīderlandes valsts uzņēmumam N.V. Nederlandse Gasunie un Francijas enerģētikas uzņēmumam GDF SUEZ S.A. katram pieder 9% akciju.
Nord Stream cauruļvada būvniecība tika uzsākta 2010.gada aprīlī. Pirmā cauruļvada darbību ir plānots uzsākt 2011.gadā un otrā cauruļvada - 2012.gadā.