Neskatoties uz mobilo telefonu tirgus piesātinātību ar dažādiem pakalpojumiem un atbilstošām ierīcēm, no jaunām tehnoloģijām nesanāks «noslēpties».
Telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēji jau zina, ko pārdos pēc gada, pieciem gadiem, vai pēc desmit gadiem. Par to pārliecinājās laikraksts Telegraf, kurš pabija Zviedrijas kompānijas Tele2 vadības sanāksmē ar investoriem un partneriem Stokholmā.
Nākotnē lielāku polularitāti baudīs sarežģīti telefonu, kurus parasti sauc par viedtālruņiem, uzskata Tele2 vadība. Ja pirmā «mobilā revolūcija» norisinājās pārejot no fiksētiem telefoniem uz mobilajiem telefoniem, tad tagad aktīvi norisinās jau otrā «revolūcija» - pāreja no balss pārraides uz datu pārraidi. Tā savā atskaitē pavēstījis Tele2 vadītājs Mets Granrids, raksta laikraksts.
Šīs pārmaiņas būs saistītas ar klientu pāreju no parastiem mobilajiem telefoniem uz sarežģītākiem, ar kuru palīdzību būs pieejams lielāks pakalpojumu klāsts.
Tāpat ir arī cita tendence – kļūst populārāki telefoni, kuri spēj izmantot divas, vai pat vairākas SIM kartes. Kā norāda laikraksts – galarezultātā mūs sagaida pāreja no 3G uz 4G mobilo sakaru standartu. Tomēr vēl ilgu laiku būs populārs arī 2G standarts – atsevišķās valstīs, piemēram, Krievijā, pilnīga pāreja uz 3G pašlaik vēl izklausās pēc fantstikas, piebilst laikraksts.
Mobilo telefonu operatori arī nostiprina pozīcijas dažādās citās darbības sfērās - tie kļūst ne tikai par nozīmīgiem interneta pakalpojumu sniedzējiem un dažādu mobilo ierīču pārdevējiem, bet gan arī par to satura nodrošinātājiem.
Kas attiecas uz Baltijas tirgu – tad šīs pārmaiņas ar laiku skars arī to, skaidro laikraksts. Taču zviedri pašlaik to raksturojot kā nostabilizējušos. Baltijas valstīs Tele2 2012. gadā plāno piedalīties LTE (4G) frekvenču izsolē, tāpat kompānijas vadība sola lielāku uzmanību pievērst pakalpojumu nodrošināšanai un viedtālruņu pārdošanai.