ASV prezidents Baraks Obama otrdien, pirmo reizi uzrunājot Kongresu, paziņoja, ka Amerika no pašreizējās ekonomiskās krīzes izies stiprāka nekā jebkad iepriekš.
«Kaut arī mūsu ekonomika ir novājināta un mūsu ticība sev iedragāta, kaut arī mēs pārdzīvojam nenoteiktības laiku, gribu apsolīt visiem amerikāņiem, ka mēs atdzimsim un Savienotās Valstis kļūs spēcīgākas nekā iepriekš,» Obama teica runas sākumā. Pēc ekspertu domām, kuri klausījās prezidenta uzstāšanos valsts galveno ziņu kanālu studijās, «Obamas vēstījums bijis ambiciozākā no prezidentu runām ASV pēdējos gados».
Par jauno kreditēšanas fondu viņš skaidroja, ka tas ļaus cilvēkiem dabūt kredītus visdažādākajām dzīves vajadzībām. «Mēs veidojam jaunu kreditēšanas fondu, kas ir vēsturē vērienīgākais mēģinājums palīdzēt kredītu piešķiršanā auto iegādei, mācību apmaksai koledžā, kā arī nelieliem biznesa kredītiem pircējiem un mazajiem uzņēmējiem, kuri ļauj ekonomikai funkcionēt,» klāstīja Obama.
Taču Obama uzsvēra, ka, ir bezjēdzīgi attīstīt minētās jomas, ja neatbalsta izglītības un veselības aprūpes sistēmu valstī. Runājot par izglītību, viņš norādīja, ka administrācija uzņemas atbildību par to, lai katrs bērns iegūtu izglītību, kura ļautu konkurēt.
Uzstājoties Kongresā, prezidents arī atzina, ka ASV iziešanai no krīzes būs nepieciešams vairāk nekā 787 miljardi dolāru, kuri šim nolūkam paredzēti šomēnes apstiprinātajā ekonomikas stimulēšanas plānā. Vienlaikus viņš norādīja, ka, «lai gan rīcības izmaksas būs lielas, varu jums apliecināt, ka bezdarbības izmaksas būs daudz lielākas».
Vienlaikus viņš aicināja likumdevējus uz ātrāku rīcību, lai beidzot reformētu novecojušo ASV finanšu sektora regulēšanas sistēmu, ieviešot «jaunus, veselajam saprātam atbilstošus noteikumus, kas atalgo sparīgumu un inovācijas, bet soda dzīšanos pēc ātras peļņas un ļaunprātību».
Atgādinot par ceturtdien paredzēto budžeta pārskatu, Obama solīja, ka pārskats atspoguļos ne tikai realitāti, bet arī nākotni. Cenšoties apliecināt savu fiskālo atbildību, Obama paziņoja, ka nākamo desmit gadu laikā apņēmies samazināt budžeta izdevumus par diviem triljoniem dolāru, tādējādi uz pusi samazinot no Buša administrācijas pārmantoto budžeta deficītu, kas pārsniedzis jau triljonu dolāru.