Konsultāciju un tirgus pētījumu kompānija Great Place to Work nākusi klajā ar savu ikgadējo pasaules labāko darbavietu sarakstu. Lielākā daļa saraksta galvgalī esošo darbavietu ir starptautiskās ASV kompānijas.
Great Place to Work savu sarakstu veido galvenokārt aptaujājot kompāniju darbiniekus un izmantojot dažādu auditorfirmu atzinumus. No sarakstā iekļautajiem 25 darba devējiem 20 kompānijas ir reģistrētas ASV.
Aizvadītajā gadā 25 pasaules labākie darba devēji kopumā radījuši 120 tūkstošus jaunu darbavietu.
Db.lv piedāvā aplūkot Great Place to Work izvēlētās desmit labākās darbavietas. Pilns Great Place to Work 25 pasaules labāko darba devēju saraksts apskatāms klikšķinot šeit.
#1/10
10. Autodesk. ASV programmatūras kompānija nodarbina 7,2 tūkstošus cilvēku, un katram no tiem reizi četros gados papildus atvaļinājumam piedāvā sešas nedēļas garas, pilnībā apmaksātas brīvdienas, pretī neprasot neko.
#2/10
9. Diageo. Lielbritānijā reģistrētais pasaulē lielākais alkoholisko dzērienu ražotājs nodarbina 25 tūkstošus cilvēku un ir pazīstams ar saviem darbiniekiem rīkotajiem izklaides un atpūtas pasākumiem. Kompānija nesen organizēja visiem saviem Lielbritānijas struktūrvienības darbiniekiem velobraucienu caur Angliju un Skotiju.
#3/10
8. W. L. Gore & Associates. Kompānija nodarbina 10 tūkstošus cilvēku un ir plaši pazīstama ar savu oriģinālo personāla vadību – katram darbiniekam tiek piešķirts mentors, kurš palīdz viņam integrēties uzņēmumā. Kompānijā nav arī standarta hierarhijas – priekšnieks un padotie.
#4/10
7. FedEx Express. ASV kravas lidsabiedrība nodarbina 151,3 tūkstošus cilvēku, kuri reizi gadā brīvprātīgi var piedalīties vietējo kopienu projektos. Kompānijas darbinieki arī piedalās dabas katastrofu seku likvidēšanas pasākumos.
#5/10
6. Marriott. Viesnīcu kompānija visā pasaulē nodarbina 325 tūkstošus darbinieku un organizē pasākumus, lai panāktu, ka vadošie menedžeri pazīst savus darbiniekus. Kompānijas vadība organizē tikšanās ar nelielām darbinieku grupām, kurās brīvā gaisotnē tiek pārrunātas dažādas ikdienišķas lietas – pensionēšanās vecums vai arī kā pareizi ņemt hipotekāro kredītu. Attēlā: kompānijai piederošas viesnīcas istaba.
#6/10
5. Microsoft. ASV tehnoloģiju gigants nodarbina 96 tūkstošus cilvēku. Kompānija izveidojusi programmu DigiGirlz, kuras ietvaros liela uzmanība tiek pievērsta sieviešu iedrošināšanai izvēlēties karjeru tehnoloģiju jomā.
#7/10
4. Kimberly-Clark. Saimniecības preču ražotājs saviem jaunpieņemtajiem darbiniekiem izsūta apsveikuma vēstuli un simbolisku atslēgu, kas «atver» jaunajiem darbiniekiem kompānijas durvis. Nesen pieņemtiem darbiniekiem tiek piešķirts «krustēvs», kura uzdevums ir palīdzēt iejusties jaunajā darbā. Kimberly-Clark nodarbina 58 tūkstošus cilvēku. Attēlā: Kimberly-Clark ražotās autiņbiksītes.
#8/10
3. NetApp. Datu apstrādes kompānija nodarbina 13 tūkstošus cilvēku. Katrs jauns darbinieks piedalās speciālā programmā, kuras laikā tiek iepazīstināts ar vadību, kompānijas biznesa mērķiem, kultūru un vērtībām. Iepazīšanās pasākumi tiek organizēti katru mēnesi un tos vienmēr vada kompānijas valde.
#9/10
2. Google. Kompānija nodarbina 34,3 tūkstošus cilvēku un katru gadu izraugās 43 darbiniekus, kuri aizvada konfidenciālas karjeras izaugsmes pārrunas ar kompānijas augstāko vadību. Pārrunām var pieteikties jebkurš kompānijas darbinieks. Savukārt Google inženieriem ir pieejams padoms un atbalsts EngAdvisors programmas ietvaros. Tās laikā Google inženieri var saņemt atbalstu gan ar darbu saistītu, gan personīgu jautājumu risināšanā. Kopš programmas sākuma 2009. gadā to izmantojuši jau 900 inženieru.
#10/10
1. SAS Institute. ASV programmatūras ražotājs nodarbina 13,3 tūkstošus cilvēku un katrs no tiem var piedalīties kompānijas vadītāja Džima Gūdnaita (Jim Goodnight) organizētās regulārās brokastīs, kur ar vadītāju var pārrunāt jebkuru tēmu. Šādas «sarunu brokastis» organizē arī kompānijas struktūrvienību vadītāji un darbinieku vidū tās ir ļoti populāras.