Daudzi pasaules miljonāri pēdējā gada laikā palikuši nabagāki, bet labs gads bijis miljardieriem, kuru līdzekļu pārvaldīšanas komandas spēja pelnīt finanšu tirgos arī ekonomisko neskaidrību laikā, liecina izpētes kompānijas Wealth-X pētījums, ziņo Reuters.
Tādu cilvēku skaits pasaulē, kuru bagātība pārsniedz 30 miljonu ASV dolāru atzīmi sasniedzis 187,38 tūkstošu atzīmi. Savukārt kopējā šo cilvēku bagātība sarukusi par 1,8% līdz 25,8 triljoniem ASV dolāru (vairāk nekā saskaitot kopā ASV un Ķīnas gada IKP).
«Vissmagāk» klājies tiem, kuru bagātība ir 200 līdz 499 miljonu robežās. Šādu miljonāru skaits pasaulē gada skatījuma (12 mēneši līdz šā gada 31. jūlijam) samazinājās par 9,9% un to kopējā bagātība salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms tam pieauga par 11,4%.
Savukārt ļoti bagāto pasaules iedzīvotāju skaits audzis par 9,4% līdz 2,16 tūkstošiem. Savukārt to kopējā bagātība augusi par 14% līdz 6,2 triljoniem ASV dolāru.
«Pat pie viena vai diviem miljardiem, viņiem ir daudz lielāka pavadošā svīta, viņiem ir pieejami daudz vairāk padomi investīcijām. Viņi noteikti piesaista visu vadošo banku uzmanību. Savukārt vidējā līmenī, kur bagātība svārstās 100 līdz 500 miljonu ASV dolāru apmērā, nedomāju, ka šie vīri nodarbina pietiekami daudz talanta, lai palīdzētu privātajiem investīciju portfeļiem un holdinga kompānijām sasniegt labākus rezultātus,» uzskata Wealth-X vadītājs Mikolas Rambus.
Tāpat Wealth-X informē, ka šobrīd populārākas ir investīcijas privātās kompānijās, izejvielās un nekustamajos īpašumos.
Kopējā turīgāko iedzīvotāju bagātība visstraujāk sarukusi Āzijā – par 6,8% līdz 6,25 triljoniem ASV dolāru. «Bagāto bagātība» sarukusi arī Eiropā, Latīņamerikā un Tuvajos Austrumos, bet palielinājusies Ziemeļamerikā (par 2,8% līdz 8,88 triljoniem USD) un Okeānijā.