Ņemot vērā tirdzniecības darba specifiku, Maxima veikalos darbs tiek organizēts pēc noteiktas sistēmas - tā paredz, ka nepieciešamības kasieris darba vietu var pamest saskaņā ar konkrētu procedūru: vispirms ir jāaptur konkrētās kases darbs, paskaidrojot klientiem, ka pirkumi jāveic citās kasēs, kā arī jāslēdz pati kase, Db.lv stāstīja Maxima Latvija pārstāvis Jānis Beseris, norādot, ka publikajā telpā izskanējušie apgalvojumi, ka Maxima kasieres strādā «pameros», ir absurdi.
Darba pārtraukumi Maximā tiek organizēti saskaņā ar Darba likumā noteiktajām prasībām, uzsvēra J. Beseris. Likums nosaka, ka katram darbiniekam, kas dienā strādā vairāk par sešām stundām, pienākas vienas stundas ilgs pārtraukums, kas var tikt sadalīts arī vairākos pārtraukumos, kas nav mazāki par 15 minūtēm. Balstoties uz šiem apsvērumiem tiek organizēts kasieru darbs, Db.lv pauda J. Beseris.
Jau ziņots, ka anonīmi Maxima esošie vai bijušie pārdevēji medijiem pauduši – bez atļaujas kasi nedrīkst pamest, arī lai apmeklētu tualeti. Raidījumā PBK Vilniaus prekyba akcionārs un speciāli izveidotās krīzes grupas vadītājs Igns Staškevičs pauda, ka tāda prakse būtu nepieņemama, tomēr diezgan stingri noteikumi un disciplīna veikala Maxima personālam esot, lai novērstu situāciju, ka darbinieki dodas nebeidzamos tualetes, pīpaužu un kafijas starpbrīžos. Lielā mērā darba organizācija veikalā ir atkaŗiga no veikala vadītāja, viņš pauda.
Vēstīts, ka Maxima ienākumi Latvijā šogad pēc traģēdijas Zolitūdē, uzņēmuma apgrozījums ir samazinājies aptuveni par vienu piekto daļu, atzina I. Staškevičs. Viņš to apstiprinājam arī Pirmajā Baltijas kanālā, piebilstot, ka uzņēmums paredz, ka 2014. gads Maxima būs grūts un ieņēmumi kritīsies.