Tehnoloģijas

Mapon izstrādā integrāciju risinājumus ar transporta milžiem Volvo un Scania

Db.lv,09.04.2025

Jaunākais izdevums

Draugiem Group uzņēmums Mapon, sadarbībā ar globālām autotransporta kompānijām Volvo un Scania izstrādājuši integrāciju tahogrāfa datu automātiskai nolasīšanai un analizēšanai.

Eiropas Savienības regulas nosaka, ka visiem kravas transportlīdzekļiem jabūt aprīkotiem ar tahogrāfiem, kas kontrolē, vai kravas autovadītāji ievēro nosacījumus par darba un atpūtas laikiem. Tāpat regulas nosaka gan to, cik bieži ir jāveic lejupielādes no tahogrāfiem un tahogrāfa kartēm, gan arī faktisko darba laiku, kas jāievēro šoferim. Mapon izstrādā ne tikai autoparku pārvaldības risinājumus, bet arī digitālā tahogrāfa datu analīzes risinājumu Tachogram, kas ir pieejams kā atsevišķs produkts.

“Volvo un Scania ir lieli kravas mašīnu ražotāji, kuriem ir savas telemātikas sistēmas. Šajās sistēmās tiek nodrošināta funkcionalitāte tahogrāfa failu lejupielādei un mūsu izstrādātā intergācija atvieglos darba ikdienu uzņēmumiem, kuri izmanto ražotāju oriģinālās telemātikas sistēmas un kuriem ir nepieciešama tahogrāfa datu analīze”, izstrādāto risinājumu komentē Tachogram produkta vadītājs Kristens Blūms.

Transporta uzņēmumi analizē tahogrāfa datus, lai ievērotu darba un atpūtas laika noteikumus, izglītotu šoferus par viņu pārkāpumiem un attiecīgi nesaņemtu sodus. Datu lejupielāde un analīze ir diezgan atšķirīgi tehniski uzdevumi, tāpēc potenciālajiem klientiem varam nodrošināt trūkstošo pakalpojuma daļu – datu analīzi.

Tachogram sava produkta funkcionalitātē turpinās pievienot integrācijas ar citiem risinājumiem. Gan tahogrāfa failu iegūšanai no ārējām sistēmām, gan arī analizēto datu nodošanu uz citām sistēmām, kurās šie dati ir nepieciešami loģistikas darbību plānošanai, šoferu darba laika uzskaitei, atalgojuma aprēķiniem vai citiem mērķiem.

Draugiem Group uzņēmums Mapon ir izstrādājis Tachogram produktu, kas analizē tahogrāfa datus, lai garantētu atbilstību ES noteikumiem. Rīku izmanto autotransporta kompānijas, lai ietaupītu naudu uz nākotnes sodiem, sekotu līdzi darba slodzei un veicinātu drošību uz ceļa. Mapon ir viens no vadošajiem autoparka pārvaldības un aktīvu izsekošanas risinājumu sniedzējiem Ziemeļeiropā.

Uzņēmumam uzticas vairāk nekā 30 tūkstoši klientu un plašs partneru tīkls Eiropā, ASV, Latīņamerikā, Austrālijā un Āfrikā. Mapon strādā vairāk nekā 200 profesionāļi birojos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Spānijā. Uzņēmuma apgrozījums 2024. gadā bija 19,7 miljoni eiro.

Pakalpojumi

Mapon iegādājas Zviedrijas autoparka pārvaldības risinājumu uzņēmumu Interkom AB

Db.lv,10.02.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Draugiem Group uzņēmums Mapon paplašina biznesu Ziemeļvalstīs, iegādājoties 100% Zviedrijas pilsētā Lundā bāzētā autoparka pārvaldības risinājumu uzņēmuma Interkom AB akciju.

Mapon un Interkom AB piedāvā autoparka pārvaldības un GPS izsekošanas risinājumus, palīdzot klientiem efektīvi pārvaldīt resursus, uzlabot ceļu satiksmes drošību un veicināt ilgtspējīgu korporatīvo pārvaldību. Pateicoties šim darījumam, Mapon paplašinās savu klientu bāzi Zviedrijā un papildinās komandu ar pieredzējušiem speciālistiem, kas sekmēs uzņēmuma straujāku attīstību Zviedrijas tirgū.

"Interkom AB iegādes darījums ir būtisks solis Mapon attīstībā, lai nostiprinātu mūsu pozīcijas Zviedrijā. Mēs turpinām realizēt savu stratēģiju, iegādājoties nozares uzņēmumus, un Interkom AB ar vairāk nekā piecu gadu pieredzi nozarē būs vērtīgs papildinājums mūsu komandai. Iepriekš jau esam izveidojuši pārstāvniecības Baltijas valstīs, Dānijā, Somijā un Spānijā, un Mapon komanda ik dienu sniedz atbalstu klientiem un partneriem visā pasaulē," darījumu komentē Mapon izpilddirektors Dāvis Siksnāns.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Draugiem Group uzņēmums Mapon, kas ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem autoparka pārvaldības risinājumu izstrādātājiem, paziņo par jaunu integrāciju ar Schmitz Cargobull, Eiropas vadošo puspiekabju un treileru ražotāju.

Šī stratēģiskā sadarbība nodrošinās augstas klases treileru telemātiku un autoparka vadību, ļaujot Mapon klientiem piekļūt datiem no Schmitz Cargobull pašu izstrādātā TrailerConnect datu pārvaldības centra.

Pateicoties šai integrācijai, autoparku pārvaldītāji varēs izveidot savienojumu bez papildu aprīkojuma un ērti piekļūt Schmitz Cargobull datiem caur Mapon platformu. Tas ļaus klientiem izmantot vienotu sistēmu, iegūstot apkopotu pārskatu par transportlīdzekļu un treileru datiem.

Mapon un Schmitz Cargobull sadarbība nodrošinās piekļuvi svarīgākajiem treileru datiem, dodot iespēju autoparku pārvaldītājiem monitorēt un pārvaldīt treilerus atbilstoši konkrētā uzņēmuma vajadzībām. Sadarbība uzlabos datu uzraudzību, nodrošinās preventīvās apkopes brīdinājumus un pastiprinās drošību, identificējot pārkāpumus un samazinot kravas zādzību un bojājumu riskus. Papildu tam, vides sensori ievāc temperatūras, mitruma un saldēšanas datus treileros, kas ir kritiski svarīgi pārvadājot tādas preces kā pārtika vai medikamenti.

Transports un loģistika

Mapon sadarbībā ar Vācijas uzņēmumu Krone izveido automātisku datu apmaiņas integrāciju

Db.lv,14.01.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Draugiem Group uzņēmums Mapon, kas izstrādā profesionālus un lietotājiem draudzīgus uzņēmuma autoparku risinājumus, sadarbībā ar Vācijas kravas transportlīdzekļu ražotāju Krone izstrādājis integrācijas risinājumu, kas ļauj vēl efektīvāk apstrādāt un analizēt datus loģistikas biznesā.

Kopīgi radītais risinājumus ļaus ērti saņemt tādus datus kā atrašanās vieta, aukstuma kameru temperatūra, durvju drošība, gaisa spiediens riepās, kā arī citu svarīgu informāciju no Krone ražotajām piekabēm un šasijām. Loģistikas kompānijas izmanto dažādu ražotāju transportlīdzekļus, un Mapon sistēmā klienti visus datus var apskatīt reāllaikā un analizēt vienuviet. Pārvadātājiem nebūs nepieciešams instalēt papildu iekārtas – Mapon un Krone integrācija paredz drošu informācijas apmaiņu starp abu uzņēmumu datu centriem.

Krone ir viens no nozares līderiem, un sadarbība ar šādu globāli atzītu uzņēmumu ir nozīmīgs solis Mapon attīstībā, kas pavērs jaunas izaugmes iespējas. Fakts, ka uzņēmums ar vairāk nekā simtgadīgu vēsturi un pieredzi uzticas mums, ir apliecinājums mūsu komandas prasmēm un zināšanām. Mēs strādāsim, lai pierādītu, ka viņi izdarīja pareizo izvēli, un ar kopīgiem spēkiem turpināsim attīstīt inovatīvus risinājumus loģistikas nozarei,” sadarbību komentē Mapon izpilddirektors Dāvis Siksnāns.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nasdaq paziņo, ka Latvijas uzņēmuma Mapon emitētās obligācijas ir iekļautas Nasdaq Riga biržas Baltijas First North tirgū no šodienas.

Īstenojot privātu obligāciju piedāvājumu, lielākais autoparka pārvaldības risinājumu sniedzējs Baltijas valstīs un viens no nozares vadošajiem uzņēmumiem Ziemeļeiropā Draugiem Group uzņēmums Mapon ir veiksmīgi piesaistījis 3 miljonus eiro. Investīcijas tiks izmantotas savas nozares uzņēmumu iegādes darījumu finansēšanai un Mapon darbības paplašināšanai Eiropā.

Katras obligācijas nominālvērtība ir 1000 eiro ar 5%+3mēn EURIBOR mainīgo kupona likmi ar izmaksu reizi ceturksnī. Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2027. gada 8. marts.

Investoru pieprasījums pārsniedza piedāvāto obligāciju apjomu gandrīz trīs reizes.

“Sveicam Mapon ar pārliecinošo debiju First North tirgū. Vēl viens Latvijas uzņēmums ir biržā. Zīmīgi, ka Mapon ir viens no daudzajiem Draugiem Group piederošiem uzņēmumiem, kas pirmais startējis vietējā biržā un apliecinājis investoru gatavību investēt tā attīstībā. Gaidām biržā arī citus grupas uzņēmumus, kuru starpā ir arī pirmais Latvijā izveidotais “vienradzis”. Novēlam izdošanos pieredzējušajai un ambiciozajai Mapon komandai” gandarījumu pauda Nasdaq Riga vadītāja Liene Dubava.

Kapitāla tirgus aktualitātes ar Signet Bank

Rīgā notiks lielākais kapitāla tirgus pasākums Baltijā – Baltic Capital Markets Conference, fokusā tirgus izaugsme

Db.lv,25.10.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā, 7. novembrī, konferenču centrā ATTA Centre jau trešo gadu pēc kārtas notiks Baltijā lielākais kapitāla tirgus pasākums – Baltic Capital Markets Conference, kas turpinās aktualizēt Baltijas kapitāla tirgus nozīmi un attīstības perspektīvas.

Konferencē piedalīsies nacionālie un starptautiskie politikas veidotāji, finanšu institūciju pārstāvji, vietējie uzņēmēji un investīciju eksperti, lai diskutētu par aktualitātēm Baltijas un Eiropas kapitāla tirgos, investīciju klimatu un to nozīmi ekonomiskajā izaugsmē.

Konference norisināsies piecos paneļdiskusiju blokos, kas aktualizēs dažādas tēmas un jautājumus, piemēram, vai nenoteiktības apstākļos uzņēmumiem ir prātīgi veikt IPO, vai privātpersonas kļūst par jaunajiem institucionālajiem investoriem, kā kapitāla tirgus var palīdzēt atraisīt valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību izaugsmes potenciālu un ekspertu viedoklis jeb skats no malas par Baltijas kapitāla tirgu vietējā un globālā mērogā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arvien vairāk uzņēmumu Baltijas valstīs izvēlas savai attīstībai izmantot finansējumu ārpus tradicionālo banku pakalpojumu klāsta. Tā šogad Capitalia, uzņēmumu finansēšanas platforma Baltijas valstīs, izsniegusi aizdevumus 27 miljonu eiro apmērā, kas ir par 23% vairāk, nekā pērn.

Kopumā nauda biznesa attīstībai piešķirta 196 uzņēmumiem.

Visvairāk finansēti uzņēmumi Latvijā - 108, kam seko Lietuva (67 uzņēmumi) un Igaunija (21 uzņēmumi). Lielākais izsniegtais aizdevums vienam uzņēmumam sasniedza 1 miljonu eiro, savukārt vidējā aizdevuma summa veido 140 tūkstošus eiro.

Kā stāsta Capitalia vadītājs Juris Grišins: “Uzņēmēji Baltijas valstīs arvien labāk orientējas finanšu jautājumos un saprot, kad un kā izmantot finansējumu ārpus tradicionālo banku pakalpojumu klāsta. Šī tendence ir redzama pieaugošajā interesē par obligāciju emisijām un kopfinansēšanas platformām, kas piedāvā alternatīvus aizdevumus. Piemēram, kopfinansēšanas platformas šogad ir kļuvušas par nozīmīgu finansējuma avotu tādiem uzņēmumiem kā Storent, We Build Parks, SFM Latvija un Biznesa Vadības koledža. Savukārt obligācijas šogad izlaiduši vairāk nekā 15 uzņēmumu, kuru vidū var atzīmēt Mapon, Grendardi, Latraps un Longo. Salīdzinājumam, Igaunijā uzņēmumu skaits, kas šogad emitēja obligācijas, sasniedza 13, bet Lietuvā – pat 39. Līdz ar to var teikt – esam uz pareizā ceļa, bet vēl ir vieta straujākai izaugsme.”

Eksperti

Kāpēc ir vērts iet biržā? Uzņēmums tā kļūst krietni stiprāks

Daiga Auziņa-Melalksne, Storent Holding neatkarīgā padomes locekle,07.04.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēdējo piecu, sešu gadu laikā beidzot esam pieredzējuši ilgi gaidīto Latvijas kapitāla tirgus aktivizēšanos — dažos aizvadītajos mēnešos vien akcijas vai obligācijas ir sākuši emitēt tādi Latvijas uzņēmumi kā LATRAPS, Mapon, Kalve Coffee, Longo Group, Storent un citi.

Valsts aizvien nav turējusi savu sen doto vārdu par valsts uzņēmumu akciju kotāciju biržā, kas radītu būtisku pienesumu Latvijas ekonomikai, un privātie uzņēmumi šajā ziņā rāda valstij priekšzīmi. Mūsdienīgi uzņēmēji zina, ka no atklātības nav jābaidās, tas nāk biznesam par labu. Arī citu akcionāru parādīšanās uzņēmuma kapitālā jāuztver kā konkurētspējas stiprināšana, nevis drauds. Ir nomainījusies Latvijas biznesa paaudze, un mūžīgās bailes no atklātības, kas valdīja kopš 90. gadiem, šodienas uzņēmējiem vairs nav aktuālas.

Jauna ambiciozu uzņēmēju paaudze

Viens no pamatprincipiem, ar ko ir jārēķinās biržā kotētam uzņēmumam, ir pilnībā cits atklātības līmenis. Par sevi ir jāstāsta — ne tikai publicējot finanšu rezultātus, bet izklāstot ieceres un plānus, turklāt izstāstot to visu pārliecinoši un loģiski, lai potenciālos investorus pārliecinātu. Tieši šeit, manuprāt, slēpjas lielākais Latvijas uzņēmumu bieds, kas ilgu laiku ir valdījis īpašnieku un vadītāju prātos. Informāciju labāk neatklāt, tas mūs var apdraudēt, tas palielina riskus, labāk klusēsim. Šādas klusēšanas “cena” ir uzņēmuma stagnācija, jo, nestāstot par sevi, tas nespēj piesaistīt kapitālu, un ir loģiski, ka uz augstāku atklātības līmeni gatavie uzņēmēji izkonkurē “klusētājus”. Tāpēc šodien caurskatāmība ir konkurences priekšrocība. Nemaz nerunājot par to, ka ceļš uz biržu ir viena no labākajām publicitātes iespējām ikviena uzņēmuma dzīvē.Ir liels prieks redzēt jaunu un izglītotu uzņēmēju paaudzi, kuriem savu plānu izklāstīšana ir normāla prakse. Esmu neatkarīgā padomes locekle Baltijas vadošajā tehnikas nomas uzņēmumā Storent Holding kopš 2024. gada jūlija, un man ir gandarījums redzēt, kā uzņēmums veiksmīgi izmanto kapitāla tirgus finansējumu savas izaugsmes stratēģijas īstenošanai. Storent Holding kā savas jomas vadošajam spēlētājam ir nozīmīgs izaugsmes potenciāls, kuru uzņēmums var realizēt tieši ar obligāciju programmas palīdzību. Bieži vien runa pat nav par naudas piesaisti biržā vai bankā, bet par spēju pārliecināt auditoriju, to aizraut un likt noticēt uzņēmēja biznesa iecerei. Biznesa izaugsme un attīstība ir šīs uzņēmēju paaudzes dienas kārtībā. Tolaik, kad vadīju biržu, saskāros ar daudziem uzņēmējiem, kuri pamatā domāja par biznesa pārdošanu. Galvenā atšķirība, kas manāma jaunākajā uzņēmēju paaudzē, ir precīza savu biznesa mērķu formulēšana un iešana uz tiem, nebaidoties no izteikti ambiciozām iecerēm. Šie ir uzņēmēji, kas savu biznesu pēdējās desmitgadēs ir izveidojuši no nulles, un nav nekādā veidā saistīti ar privatizācijas procesu un tā saucamo valsts kapitāla pārdali. Pārdošana šiem uzņēmējiem vairs nav mērķis. Liela mēroga attīstībai ir vajadzīgs finansējums, un birža daudziem ir kļuvusi par pievilcīgu finansējuma piesaistes veidu.