Totaldobže mākslas centrs kalpo kā treniņu nometne jaunajiem mūsdienu māksliniekiem, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Totaldobže mākslas centra pirmsākumi meklējami pirms astoņiem gadiem, kad mākslinieks Kaspars Lielgalvis, kurš tolaik strādāja reklāmas jomā, sāka organizēt pirmos pasākumus, kuru mērķis bija veidot platformu jaunām izpausmēm mūsdienu mākslā. Pirmā radošā darbnīca notika Tāšu muižā, 20 km attālumā no Liepājas. Tajā sapulcējās mākslinieki, kuri filcēšanas tehnikā darināja dažādus darbus. Totaldobže kā biedrība tika dibināta divus gadus vēlāk, 2009. gadā un šo gadu gaitā mākslas centrs ir izaudzis krietni plašākos apmēros. Tā paspārnē līdzās ikdienas aktivitātēm divas reizes gadā notiek vērienīgāki mākslas pasākumu, piemēram, ikgadējais starptautiskais daudznozaru laikmetīgās mākslas festivāls Urban Poetry, kas šogad jūnijā notika vairākās vietās – Kaņepes kultūras centrā, Spīķeru un Kalnciema kvartālos, kā arī Zunda dārzā, kur norisinājās ar DB saruna ar Kasparu. Zunda dārzs šajā vasarā kļuva par jaunāko mājvietu laikmetīgās mākslas pārstāvjiem Rīgā. Kaspars paskaidro, ka šis ir veiksmīgs piemērs kustības Free Riga un teritorijas īpašnieka sadarbībai, kurš piekritis atvēlēt to mākslinieciskām izpausmēm līdz brīdim, kamēr Zunda dārza teritorijā nesāksies būvniecība.
Dzīve VEF
Vairākus gadus Totaldobže teju bija saaudzis ar urbāno VEF teritoriju. Pirmos pasākumus mākslas centrs tur noorganizēja 2008. gadā, bet uz pastāvīgu dzīvi tur pārcēlās 2010. gadā. «Tad aktīvāk sākām domāt, kādu saturu vēlamies radīt, kas nepieciešams māksliniekiem un cilvēkiem, kuri pasākumus apmeklēs. Mūsu niša ir specifiska, bet tašā pat laikā samērā plaša, jo mēģinām iesaistīt māksliniekus no dažādām disciplīnām, nozarēm, skolām, stiliem. Mums nav viena prioritārā nozare – vizuālā māksla vai mūzika. Pie mums notiek koncerti, izstādes, radošās darbnīcas, dzejas lasījumi, izklaidējoši pasākumi. Auditorija ir plaša,» atzīst Kaspars.
Visu rakstu Rada telpu eksperimentiem lasiet 8. septembra laikrakstā Dienas Bizness.