Liepājas dome zaudējusi tiesvedībā, kur tika apstrīdēti pašvaldības saistošie noteikumi, kas ierobežo patērētāju tiesības izvēlēties siltumapgādes veidu.
Augstākā tiesa noraidījusi Liepājas pilsētas domes kasācijas sūdzību par Administratīvas apgabaltiesas lēmumu strīdā ar maksātnespējīgo SIA MIG holdings.
Pieteicēja maksātnespējīgā SIA MIG holdings vērsās Liepājas pilsētas būvvaldē ar būvniecības pieteikumu gāzes katlu mājas un gāzes pievada izbūvei Liepājā. Taču Liepājas pilsētas būvvalde 2010.gada aprīlī būvniecības pieteikumu noraidīja, jo atbilstoši Liepājas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem īpašums, par kuru bija iesniegts būvniecības pieteikums, atrodas centralizētās siltumapgādes zonā, kur nav pieļaujama jaunu decentralizētas siltumapgādes avotu attīstība.
Būvvaldes lēmumu apstiprināja arī domes izpilddirektors. SIA MIG holdings noraidījumu apstrīdēja tiesā, lūdzot to atzīt par prettiesisku. Pirmajā instancē uzvarēja Liepājas dome, taču apgabaltiesa lēma citādi. Pašvaldība, izvērtējot katra konkrētā gadījuma apstākļus, vispārīgi ir tiesīga neakceptēt jauna siltumavota izbūvi, taču šāda rīcība ir jāpamato ar konkrētiem faktiem un apstākļiem, no kuriem nepārprotami izriet objektīva nepieciešamība ierobežot ēku un būvju īpašnieku tiesības izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu, spriedumā norādīja Apgabaltiesa.
Liepājas dome iesniedza kasācijas sūdzību Augatsākajā tiesā, kurai bija jāizšķir, vai pašvaldība varēja noraidīt pieteicējas gāzes katlu mājas un gāzes pievada būvniecības pieteikumu, pamatojoties uz saistošo noteikumu normām, kuras noteiktās pašvaldības teritorijās liedz jaunu decentralizētu siltumapgādes objektu ierīkošanu.
Augstākā tiesa apgabaltiesas spriedumu atstājusi negrozītu, bet Liepājas pilsētas domes kasācijas sūdzība noraidījusi.
Tāpat AT ar blakuslēmumu nolēmusi vērst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra uzmanību uz to, ka Liepājas pilsētas pašvaldības 2009.gada 20.februāra saistošo noteikumu Nr.5 Par siltumapgādes attīstības kārtību Liepājas pilsētā 3.3.apakšpunkts un, iespējams, arī citas šo noteikumu normas, ciktāl ar tām ierobežotas būvju un ēku īpašnieku tiesības izvēlēties izdevīgāko siltumapgādes veidu, ir pretrunā ar Enerģētikas likuma 50.pantu.
Lēmums nav pārsūdzams.