Liepājas ekonomiskās izaugsmes dati pērn sasnieguši rekordus, vienlaikus uzrādot nopietnus riskus.
Aizvadītajā gadā Liepājā būtiski pieaudzis apstrādes rūpniecības apjoms, preču un pakalpojumu eksports, sasniegts Liepājas ostas kravu apgrozījuma rekords, samazinājies bezdarbs, pieaudzis tūristu mītnēs apkalpoto cilvēku skaits. Mazāk ir sociālo pabalstu saņēmēju, zemāks bezdarba līmenis. Pozitīvajai dinamikai kusli sekojusi darba samaksa, līdzīgi, kā visā valstī, rūk iedzīvotāju skaits.
Pilsētas attīstība lielā mērā ir saistīta ar ražotāju konkurētspēju, ārējo tirgu stabilitāti un pašvaldības spēju mazināt atkarību no Eiropas Savienības struktūrfondiem, sabalansēt ieguldījumus starp infrastruktūru un zinātni, kā arī veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību. Liels drauds ir demogrāfija, turklāt secināts, ka no Liepājas vairāk emigrē darbaspējas vecuma vīrieši.
Liepājā, tāpat kā visā Latvijā, pēdējā gada laikā būtiski mainījusies investīciju kopējā aina. Ja agrāk pašvaldības sacentās par ārvalstu investoru pievilināšanu, cerot uz lielu rūpnīcu būvi degradētās un neapgūtās teritorijās, tad tagad dominē pašmāju investīcijas, atzīst Liepājas domes Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Ābols. Investīciju portfeli Liepājā veido ieguldītspējīgi vietējie uzņēmumi, galvenokārt būvniecībā, tekstilnozarē un metālapstrādē. M.Ābols to vērtē kā pozitīvu tendenci. «Tā ir paredzamība, drošības sajūta pašiem uzņēmumiem,» viņš pamato. Viens no pozitīvajiem vietējo investīciju piemēriem ir metālapstrādes uzņēmums Metālmeistars, kas jau trīs gadus sadarbojas ar Latvijas skeletonistiem un izgatavojis vairāk nekā 100 skeletona kamanu slieču, kā arī citas kamanu metāla detaļas. Sadarbības galvenā motivācija ir patriotisms, vēlme pierādīt, ka Latvijā var izgatavot inovatīvas lietas, turklāt labāk nekā pasaules lielvalstis, atzīst SIA Metālmeistars līdzīpašnieks Arnis Balodis.
Liepājā pēdējos gados ienākušas arī ārvalstu investīcijas, taču galvenokārt uz esošu uzņēmumu bāzes – Lauma Fabrics piesaistīja Itālijas investorus un izveidoja SIA Emme Latvia, kas veiksmīgi aizvadījusi pirmo darbības gadu. Martā iecerēts parakstīt līgumu ar kokvilnas pārstrādes un mitro salvešu ražotāju SIA Cotton Club par ražošanas pagaidu izvietošanu Lauma Fabrics brīvajās telpās.