Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes (LU EVF) Biznesa inkubatorā, pateicoties mecenāta Džona J. Medvecka (John J. Medveckis) atbalstam, atklāta Latvijas Universitātes FabLab prototipēšanas studija, kas šobrīd ir vienīgā FabLab (Fabrication laboratory) tīkla studija Baltijā.
Laboratorija atrodas Aspazijas bulv. 5, 2. stāvā. FabLab studijas priekšrocība ir tās pieejamība sabiedrībai – pateicoties FabLab raksturīgajām zemajām izmaksām, cilvēki var realizēt vispārdrošākās idejas taustāmā veidolā, sākot ar skrūvēm, mobilo telefonu aksesuāriem, vizītkaršu turētājiem, bižutērijas līdz sarežģītiem dizaina objektiem vai dažādu konstrukciju detaļām. Prototipus veido no videi draudzīgas plastmasas.
Atklāšanas pasākumā piedalījās LU rektors profesors Mārcis Auziņš, EVF un LU Fonda pārstāvji, Filadelfijas goda konsuls – mecenāts Džons J. Medveckis, kā arī LU EVF Biznesa inkubatora pārstāvji un sadarbības partneri. Pasākumā notika arī protatipēšanas iekārtu paraugdemonstrējumi, skatītāju acu priekšā tika izveidoti fiziski trīsdimensiāli objekti.
Šobrīd pasaulē ir 121 FabLab prototipēšanas studija 35 valstīs.
Turpmāk jaunatklātā FabLab studija būs pieejama ikvienam interesantam, kurš vēlēsies izveidot kādas savas idejas prototipu. Lai īstenotu savu ideju, būs jāpiesakās pie LU EVF Biznesa inkubatora vadītāja.
«FabLab studija dos iespēju studentiem, zinātniekiem, izgudrotājiem un jauniem uzņēmējiem izveidot fiziskus prototipus savām idejām un izgudrotajiem produktiem. Tā būs iespēja lēti un ātri notestēt idejas funkcionalitāti un pieprasījumu realitātē, kas iespējams kalpos par pamatu konkurētspējīgu uzņēmumu dzimšanā. FabLab studijā tikai fantāzija ir limits – te varēs realizēt visneiedomājamākās idejas. Ikviens, kuram ir vēlme radīt savu produktu, tagad varēs savu ideju materializēt! Liels paldies mecenātam Džonam J. Medveckim par atbalstu šīs studijas idejas realizēšanā,» stāsta Mikus Losāns, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes Biznesa inkubatora vadītājs.
#1/8
3D printeris MakerBot Replicator 2. Ar tā palīdzību no uzzīmētas skices var izveidot telpisku iecerētās lietas modeli.
#2/8
3D printeris MakerBot Replicator 2. Ar tā palīdzību no uzzīmētas skices var izveidot telpisku iecerētās lietas modeli.
#6/8
Tiek veidots prototips balona-lampas turētājam LU EVF Biznesa inkubatora dalībniekam Kristiānam Līcim, Greynut.
#7/8
Tiek veidots prototips balona-lampas turētājam LU EVF Biznesa inkubatora dalībniekam Kristiānam Līcim, Greynut.