SIA HugLock, kas ražo Latvijā godalgotu inovatīvu priekšmetu savienojuma furnitūru, ievadījusi sarunas ar mēbeļu ražotāju Ikea par savienojuma HugLock izmantošanu ražotāja mēbelēs, stāsta uzņēmuma īpašnieks Bruno Mellis.
B. Mellis stāsta, ka furnitūra HugLock, kas 2011.gadā uzvarēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā inovatīvo biznesa ideju konkursā Ideju kauss 2011, būtiski atvieglo mēbeļu montāžu.
«Lai samontētu mēbeles, vairs nav nepieciešami darba rīki, tās ir ērti un ātri saliekamas un izjaucamas, no kā gala patērētāji un mēbeļu lietotāji ir tikai ieguvēji,» sacīja uzņēmējs un atzina, ka HugLock izmantojams ne tikai mēbeļu savienošanā, bet arī citās jomās - patlaban uzņēmuma aktuālie projekti ir saistīti ar izstāžu stendiem un aprīkojumu, saliekamo terašu konceptu, pop-up veikalu segmentu u.c.
Pēc B. Meļļa teiktā, HugLock npasaulē konkurentu nav. Līdzīgu savienojumu izstrādājusi kāda britu izstāžu stendu kompānija, taču šī versija nav spējīga pastāvēt ārpus konkrētās stendu sistēmas. «Līdz šim ar HugLock esam piedalījušies dažādās starptautiskās izstādēs, un nozares speciālisti mūsu izstrādāto risinājumu uztver kā nopietnu inovāciju industrijā. Interese par HugLock ir ļoti liela,» uzsvēra B. Mellis un atzina, ka, lai aizsargātu HugLock ideju, šis savienojums ir patentēts teju visos lielajos pasaules tirgos.
Neskatoties uz to, ka HugLock tika izgudrots pirms pāris gadiem, tomēr savienojums nemitīgi tika uzlabots. Gala variants tika radīts vien 2013.gada vasarā, tāpēc aktīvāka produkta virzīšana tirgū notiek kopš pagājušā gada. Lielākoties HugLock tiek piedāvāts potenciālajiem partneriem ārvalstīs.
«Ārvalstu tirgus iekarojam pamazām, piedaloties izstādēs. Paraugproduktus esam nosūtījuši teju visiem lielākajiem potenciālajiem sadarbības partneriem pasaulē, bet reāla tirdzniecība notiek ar partneriem Spānijā, ASV un Kanādā. Lielākoties klientus atrodam izstādēs, jo tajās vieglāk dibināt kontaktus. Patlaban sākam uzrunāt arī Latvijas mēbeļu ražotājus,» teica B. Mellis.
HugLock arī vērsies pie viena no lielākajiem Eiropas mēbeļu ražotājiem Ikea. Pēc B. Meļļa teiktā, darbs ar Ikea norit gausi, lai gan kontakti ir iedibināti.
«Esam nosūtījuši paraugus, kas tālāk nodoti Ikea pētniecības nodaļai. Esam saņēmuši atbildi, ka viss ir procesā, bet tas nozīmē, ka šis process ilgs ne mazāk kā gadu. Katrā ziņā sarunas ir ievadītas. Protams, Ikea var atļauties nesteigties ar lēmuma pieņemšanu, un ir normāli, ka viņi tā dara. Mums drīzāk jāmeklē otrs lielākais mēbeļu ražotājs, jo, kā zināms, otrie vienmēr ir vairāk atvērti inovācijām,» uzskata B. Mellis.
Vaicāts, vai HugLock izmantošana būtiski samazinātu mēbeļu ražotāju izmaksas, B. Mellis atzina, ka cenas ziņā tas nebūtu daudz lētāks risinājums, taču arī ne dārgāks. «Pievienotā vērtībā ir nesalīdzināmi augstāka, jo par to pašu cenu var iegādāties daudz labāku produktu. Un gala patērētājs to noteikti novērtēs,» piebilda uzņēmējs.
SIA HugLock dibināta 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu (2846 eiro). 75% uzņēmuma daļu pieder Mellim, bet 25% - Guntaram Vaišļam, liecina SIA Firmas.lv informācija.
2012.gadu HugLock noslēdza ar 25 260 latu (35 942 eiro) apgrozījumu un 29 524 latu (42 009 eiro) zaudējumiem.
HugLock ideja 2011.gadā uzvarēja LIAA rīkotajā inovatīvo biznesa ideju konkursā Ideju kauss 2011, bet 2013.gadā HugLock tika nominēts arī LIAA un Ekonomikas ministrijas konkursa Eksporta un inovācijas balva 2013 kategorijā Inovatīvākais produkts.