Tehnoloģijas iet straujiem soļiem uz priekšu, bet jautājums par Lattelecom nākotni aktuāls vēl aizvien
Apskatot Dienas Biznesa 1000. un 2000. numurus, katrā bijis raksts par Lattelecom (tolaik – Lattelekom). 1000. numurā (06.10.1998.) bija raksts par t.s. callback biznesu. Lattelecom tīkla attīstībā un modernizācijā ir veicis apjomīgas investīcijas ilgā laika periodā, arī deviņdesmito gadu beigās, kad bija svarīgi strauji modernizēt telekomunikāciju tīklu visā Latvijā. Tobrīd pastāvēja noteikts tiesiskais režīms starptautiskām sarunām, kam tā saucamie call back risinājumi neatbilda, atskatoties DB vēstures lapas, skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, piebilstot, ka šo gadu laikā Lattelecom turpinājis investīcijas tīkla attīstībā, paplašinot pakalpojumu klāstu. Tīkla attīstība Latviju ierindojusi pirmajā vietā ES ar augstāko īpaši ātra interneta – virs 100 Mbit/s – pieslēgumu skaitu, kā arī ļāvusi apsteigt vidējo ES rādītāju interneta pieejamībā ārpus pilsētām, atzīmēja J. Gulbis.
Savukārt DB 2000. numurā (13.12.2002.) bija raksts ar virsrakstu «Repše grib pārdot Lattelekom par naudu», kas ir aktuāli vēl aizvien – tikai bez Einara Repšes. «Jautājums par rīcību ar kapitāla daļām bez šaubām ir jāuzdod šo kapitāla daļu īpašniekiem. Uzņēmuma vadība to nevar komentēt. Kā zināms, Lattelecom valde jau 2013. gadā izstrādāja priekšlikumu par Lattelecom un LMT apvienošanu, jautājumu par īpašnieku struktūru dabiski atstājot īpašnieku izlemšanā,» atgādina J. Gulbis, vēršot uzmanību, ka Lattelecom vēl joprojām ir pārliecināts, ka šāds solis abu uzņēmumu stratēģiskajai attīstībai būtu labvēlīgs.
«Uzņēmumiem ir svarīga skaidra nākotnes attīstības perspektīva, tādēļ ceram, ka uzņēmuma īpašnieki nekavēsies pieņemt izsvērtu un tālredzīgu lēmumu,» uzsvēra J. Gulbis. Šobrīd šajā jomā tiek gaidīts Lattelecom līdzīpašnieces TeliaSonera piedāvājums.