Pēdējo divu tirdzniecības dienu laikā Krievijas Centrālā banka ir iztērējusi vismaz 1,68 miljardus ASV dolāru, lai balstītu krītošo rubli, raksta Bloomberg.
Tādējādi Krievijas Banka ir pārtraukusi piecus mēnešus ilgo intervenču pauzi un veikusi lielāko intervenci kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā martā. Rublis pēdējo trīs mēnešu laikā ir piedzīvojis strauju kritumu, sasniedzot centrālās bankas noteikto robežu, kad tā sāks iejaukties tirgū.
3.oktobrī centrālā banka ir iztērējusi 980 miljonus dolāru, lai balstītu rubli, liecina jaunākie dati bankas mājaslapā. Banka arī ziņo, ka tā ir paaugstinājusi augšējo tirdzniecības robežu par 10 kapeikām līdz 44,6 rubļiem, tādējādi signalizējot, ka tā ir iztērējusi vēl vismaz 700 miljonus dolāru šajā dienā. Patlaban rublis no šīs robežas ir mazāk nekā 0,1% attālumā.
Kad valūtas kurss šo robežu pārkāpj, centrālā banka pārdot 350 miljonus dolāru, pēc tam paaugstinot robežu par piecām kapeikām. Šogad – līdz maijam centrālā banka valūtu tirgū iztērēja 40 miljardus dolāru.
Otrdien rubļa vērtība saruka par 0,4% līdz 39,889 rubļiem par dolāru, tādējādi pēdējo trīs mēnešu laikā tā ir samazinājusies par 14%.
OAO Bank Zenit eksperts Vladimirs Jevstifejevs norāda, ka rublis ir zem patstāvīga spiediena no augošā pieprasījuma pēc ārvalstu valūtām, kas nepieciešamas parādu maksājumiem uzņēmumiem. Tāpat arī Ukrainas konflikta turpināšanās saglabā spiedienu uz valūtas kursu.