Konkurences padome (KP) sākusi vērtēt kokapstrādes uzņēmuma SIA "Kronospan Riga" apvienošanās ziņojumu par izšķirošas ietekmes iegūšanu pār Rīgas ostā strādājošo kompāniju SIA "KS Terminal", informē KP.
"Kronospan Riga" nodarbojas ar dažādu kokskaidu plātņu un saistītu produktu ražošanu un izplatīšanu. "Kronospan" grupā ir liels skaits uzņēmumu, kas darbojas visā pasaulē. Uzņēmumam ir 39 rūpnīcas visā pasaulē.
Savukārt "KS Terminal" saimnieciskā darbība ir saistīta ar dažādu beramkravu un ģenerālkravu pārkraušanas pakalpojumu sniegšanu Rīgas brīvostas teritorijā Krievu salā.
Apvienošanās dalībnieku darbība pārklājas vertikāli saistītos tirgos, uzņēmumam "KS Terminal" nodrošinot uzņēmumam "Kronospan Riga" izejmateriālu piegādi un gatavās produkcijas eksportu.
Lēmums par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem KP jāpieņem viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas. Savukārt, ja lietā nepieciešama padziļināta papildu izpēte, lēmuma pieņemšanas termiņš var tikt pagarināts līdz trim mēnešiem no ziņojuma saņemšanas dienas.
Tirgus dalībnieki vai citas ieinteresētās puses, kas vēlas sniegt viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz konkurenci, aicināti to darīt līdz 2024.gada 8.martam.
"Kronospan Riga" finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 30.septembrim, strādāja ar 300,767 miljonu eiro apgrozījumu un 66,315 miljonu eiro peļņu. "Kronospan Riga" reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir teju 50 miljoni eiro.
"Kronospan Riga" vienīgais īpašnieks ir Kiprā reģistrētā kompānija "Kronospan Baltic Holdings LTD", bet tās patiesie labuma guvēji caur fondu "Betuva Stiftung" norādīti Lihtenšteinas princis Mihaels, Kipras pilsonis Spirs Spiru, Lihtenšteinas pilsonis Kristofs Antons Nuts, Bulgārijas pilsonis Nikolajs Lazarovs Bankovs un Vācijas pilsonis Volfgangs Hermans Zeiferts.
"KS Terminal" reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,861 miljons eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 8,095 miljoni eiro, bet peļņa - 532 354 eiro. Kompānijas īpašnieki ir Lielbritānija "Quatromax Limited" (51%) un Kipras "Naakesh Holdings Ltd" (49%). Savukārt patiesie labuma guvēji uz īpašumtiesību pamata ir Aigars Ķimenis, Evelīna Ķimene un Kipras pilsonis Ravšans Usmanovs.