«Tāda sajūta, ka valsts tiek gatavota kaut kam. Es domāju, valdība ļoti labi zina, kam,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā uzsver Ekonomikas prognožu centra valdes locekle Raita Karnīte.
Viņa skaidro, ka ļoti gribētu zināt, ko valdība zina, jo nedomā, ka viņi zina, kā atjaunot ekonomiku. Pēc R.Karnītes domām, viņi cer, ka to izdarīs kāds cits. «Esmu jau teikusi – lai šeit kaut kas rastos, nepieciešama ekonomika, kurai nav vajadzīgi cilvēki,» lēš akadēmiķe.
Viņa turpina: «Savām ausīm dzirdēju, kā Eiropas komisārs Briselē Eiropas ekonomikas forumā teica: jā, mums ir jākonsolidē budžets, bet to nedrīkst darīt uz ekonomikas sagraušanas rēķina. Atbraucis Latvijā, viņš saka: jums ir jākonsolidē budžets. Bet nepasaka – to nedrīkst darīt uz ekonomikas sagrāves rēķina. Ekonomikai tomēr vajadzīgi vismaz divi resursi – cilvēki un nauda. Šeit negrib turēties ne viens, ne otrs. Tas jau ir pavisam traģiski.»
R.Karnīte arī bilst, ka Latvija tiek citur kaunināta, ka ir pārmērīgi tērējusi. «Bet paraugieties uz Eiropas valstu statistiku. Valdības parāds un pārpalikums pirms krīzes, 2007. gadā. Latvija ir tabulas vidū. Paskatieties, kādas valstis ir daļā, kur negatīvie budžeta deficīti. Tām neviens nesaka fui, fui, vai, vai...»
Viņa arī pauž viedokli, ka daudzas no tām pasakām, ko stāsta, nav ticamas. Un tajā pašā laikā uz tām tiekot būvēta valsts politika. «Mēs uzņemamies morālo atbildību par to, ko esam darījuši nepareizi. Lai arī tie, kuri grib mums šo morālo atbildību uzlikt, dzīvojuši daudz grēcīgāk,» uzsver R.Karnīte.