Respektējot partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmumu no amata atsaukt ekonomikas ministru Jānis Vitenbergu (NA), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) izdevis rīkojumu par Vitenberga demisiju.
Kā aģentūru LETA informēja premjera birojā, lēmums pieņemts, ņemot vērā partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmumu atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru un balstoties uz Sadarbības līgumā noteiktajiem Ministru prezidenta pienākumiem.
Uz laiku līdz jauna ministra apstiprināšanai amatā par ekonomikas ministra pienākumu izpildītāju iecelts zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).
Rīkojums stāsies spēkā piektdien, 14.maijā.
Ministru prezidents aicina sadarbības partnerus uz sanāksmi piektdien, 14. maijā, par valdības darba organizācijas un sadarbības jautājumiem.
Jau rakstīts, ka partijas "KPV LV" Saeimas frakcija šodien nolēmusi, ka Vitenbergam ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata.
Par Vitenberga atsaukšanu no ekonomikas ministra amata aģentūru LETA informēja "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo un frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Aivars Geidāns. Līdz ar to frakcija akceptējusi "KPV LV" valdes vairākuma iepriekš pieņemto lēmumu.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien TV3 raidījumā "900 sekundes" apliecināja, ka, ja "KPV LV" Saeimas frakcija skaidri pateiks, ka vēlas politisko piederību mainījušā Vitenberga demisiju, tad Kariņš šo demisiju pieprasīs.
Jautājums par Vitenberga tālāko darbu ministra amatā aktualizējās pēc viņa lēmuma atstāt "KPV LV" un pāriet uz NA.
Pēc kolēģu pieņemtā lēmuma par Vitenberga (KPV LV) atsaukšanu no ekonomikas ministra amata četri "KPV LV" deputāti paziņojuši par aiziešanu no "KPV LV" frakcijas.
Kā informēja līdzšinējais "KPV LV" deputāts Aivars Geidāns, no frakcijas aiziet gan viņš, gan arī līdzšinējie "KPV LV" deputāti Janīna Kursīte, Ivars Puga un Edgars Kronbergs. Minētie četri deputāti balsoja pret Vitenberga atsaukšanu no amata.
Pēc balsojuma deputāti informējuši frakciju, ka nevar uzņemties atbildību par "neskaidru motīvu vadītu un emocionālu lēmumu" aicināt Kariņu pieprasīt ekonomikas ministra demisiju "valstij smagajā krīzes situācijā".
Kā pavēstīja Geidāns, četri parlamentārieši uzskata, ka ar neviennozīmīgu reputāciju esošā ekonomikas ministra amata kandidāta Pētera Šmidres apspriešana "KPV LV" partijas valdē "met aizdomu ēnu par slepeniem varas pārņemšanas plāniem".
No "KPV LV" frakcijas aizejošie politiķi norāda, ka daļa no frakcijas deputātiem jau ilgstoši neatbalsta valdību veidojošo koalīciju. Tas "liek domāt, ka ir beidzot atrasts iegansts sabotēt valdību, nevis aktīvi tajā piedalīties un sniegt reālus priekšlikums kopējā darba pilnveidē", pauž parlamentārieši.
Deputāti turpinās realizēt vēlētājiem dotos solījumus, tuvākajā laikā dibinot neatkarīgo deputātu grupu kopā ar deputātu Ati Zakatistovu, pavēstīja politiķis.
Geidāns uzsver, ka parlamentāriešu grupa plāno arī turpmāk atbalstīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto valdību.
Līdz ar šādu soli "KPV LV" frakcija, kas pēc 13.Saeimas vēlēšanām bija viena no lielākajām parlamentā, sarukusi līdz piecu deputātu sastāvam, sasniedzot minimālo parlamentāriešu skaitu, kāds pieļaujams frakcijas pastāvēšanai.
"KPV LV" frakcijas sastāvā turpinās būt deputāti Māris Možvillo, Ēriks Pucens, Ieva Krapāne, Ralfs Nemiro un Kaspars Ģirģens.