Jūrmalas pilsētas dome ceturtdien vienbalsīgi apstiprināja 2015.gada budžetu. Pašvaldības konsolidētais budžets 2015.gadam ir 109,35 miljoni eiro, kas ir par 13,8 miljoniem jeb 14,5% vairāk nekā 2014.gadā, informē Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Aile.
«2015.gada budžets ir sabalansēts, pēctecīgs, sociāli atbildīgs un vērsts uz attīstību,» uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.
Par 2015.gada budžeta prioritātēm noteikta sabalansēta sociālā un nodokļu politika, saglabājot visus atbalsta mehānismus ģimenēm ar bērniem, Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem attiecībā uz nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem, senioriem un sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām u.c. Tāpat prioritātēs iekļauta ceļu un ielu infrastruktūras attīstība, kultūras nozares attīstība, tai skaitā Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gada pasākumi; sporta attīstība, tostarp starptautiska mēroga aktivitātes; papildus piešķīrums izglītības nozarei, tostarp mēnešalgas palielinājums visiem pašvaldības budžeta finansētajiem pedagogiem 71 eiro apmērā par likmi un izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība.
Pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumu daļu veido nodokļu ieņēmumi, ieņēmumi no uzņēmējdarbības un īpašuma, pašvaldības nodevas, ieņēmumi no naudas sodiem, pārējiem nenodokļu ieņēmumiem, ieņēmumi no pašvaldības īpašumu iznomāšanas un pārdošanas, Eiropas Savienības fondu līdzekļi u.c., kopumā 70,54 miljoni eiro, kā arī atlikums uz gada sākumu no 2014.gada budžeta 11 miljonu apmērām un saņemtie aizdevumi 27,7 miljonu eiro apmērā. Ieņēmumu daļas pieaugums galvenokārt plānots uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu pieaugumu 3,9 miljonu eiro apmērā, ieņēmumiem no Eiropas Savienības, valsts budžeta un ārvalstu palīdzības projektu īstenošanas 3,3 miljonu eiro apmērā.
Pašvaldības vadītājs arī norāda, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu pieaugums Jūrmalā plānots 10,3% apmērā. «2015.gads būs pirmais gads, kad sajutīsim taustāmu atdevi no nekustamā īpašuma nodokļa likmes samazināšanas deklarētajiem jūrmalniekiem,» uzsver G.Truksnis.
Savukārt izdevumu daļā procentuāli lielākais finansējuma apmērs paredzēts izglītībai – gandrīz trešdaļa jeb 27%. Piektdaļa jeb 18% - ekonomiskajai darbībai, 14% vispārējam valdības dienestam, pa 12% kultūras, atpūtas un reliģijas nozarei, kā arī vides aizsardzībai. Kopumā izdevumi paredzēti 104,22 miljonu apmērā. Pašvaldības ieņēmumi nodrošina iespēju segt mēnešalgas palielinājumu 71 eiro apmērā pašvaldības un valsts finansētajiem pedagogiem. Tāpat būtiska izdevumu daļa paredzēta iedzīvotājiem svarīgu infrastruktūras projektu attīstībai, tostarp Jūrmalas pilsētas tranzītielas P128 izbūvei 5,6 miljonu apmērā, ūdenssaimniecības attīstībai 8,7 miljonu apmērā, Mākslas skolas būvniecības pabeigšanai, Mūzikas vidusskolas būvniecības uzsākšanai, ielu apgaismojuma pilnveidei, Ķemeru kapličas remontdarbiem, Ķemeru parka atjaunošanas projektēšanai, Dubultu tirgus labiekārtošanai u.c.
Izglītības un sporta infrastruktūras jomā 2015.gadā tiks turpināta daudzfunkcionālas sporta zāles būvniecība pie sākumskolas Atvase un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas. Tāpat tiks uzsākta Lielupes vidusskolas rekonstrukcijas 1.kārta – sporta zāles būvniecība.
Kultūras jomā 2015.gadā paredzēts pabeigt Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles rekonstrukciju, kā arī veikt atklātās zāles rekonstrukcijas projektēšanu, kultūras pasākumu līdzfinansēšanu, atbalstot prioritāros virzienus: Jūrmala – Raiņa un Aspazijas pilsēta un atbalsts profesionālai mākslai.
Sociālās aizsardzības jomā papildus paredzēta kompensācijas izdevumu palielināšana īres maksai un komunālajiem pakalpojumiem sociālajiem dzīvokļiem no 50% uz 75%, dzīvokļa pabalsta saņemšanas termiņa pagarinājums, pavadoņa pakalpojuma nodrošināšana personām ar invaliditāti u.c.
2015.gadā Jūrmala citām pašvaldībām caur Pašvaldības izlīdzināšanas fondu pārskaitīs 8,92 miljonus eiro, apzinoties un atbalstot donormaksājumu nozīmi reģionālai attīstībai.