http://www.db.lv/uploads/ck/images/Clipboard12.jpg
Pirmā pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma organizatori ir Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Ārlietu ministrija (ĀM).
LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda, ka forums kā jaunizveidota, līdz šim vēl Latvijā nebijusi platforma rada iespējas ieguvumiem gan uzņēmējiem, gan valstsvīriem un sievām, gan sabiedrībai kopumā. «Uzņēmēji gūs iespēju piedalīties plašā 19 pasaules valstu kontaktbiržā, parādīt sevi un gūt jaunas, inovatīvas idejas, sadarbības partnerus. Valstiski iegūsim pasaules pieredzi, ārpus Latvijas nedodoties, ekspertīzi par to, kā mūsu valsts izskatās no malas – faktiski starptautisku domnīcu ekonomikas izrāviena panākšanai.»
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: «Latvijai ir ārkārtīgi nozīmīgs tas atbalsts, ko sniedz mūsu tautiešu diaspora ārvalstīs - viņu zināšanas un pieredze. Kopīgiem spēkiem mēs, Latvijā dzīvojošie un tautieši ārvalstīs, spējam radīt un īstenot jaunas, drosmīgas idejas, lai stiprinātu mūsu valsts labklājību, izaugsmi un šādi veicinātu gan visas Latvijas, gan arī katra individuālo attīstību.»
«Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, jāatzīst, ir ne tikai ārkārtīgi nozīmīgs kulturāls notikums Latvijā, bet varētu kļūt par spēcīgu impulsu ārzemju latviešu iesaistei Latvijas ekonomikas izaugsmes veicināšanā,» uzsver PBLA projektu vadītāja un foruma koordinatore Ilze Garoza. «Par to mēs pārliecināmies, redzot ārzemju latviešu neviltoto interesi piedalīties Dziesmu un Deju svētku laikā Rīgā rīkotajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā, ko mēs saredzam kā platformu tālākai kontaktu veidošanai, pieredzes apmaiņai un sadarbības veidošanai starp latviešiem Latvijā un pasaulē ar mērķi veicināt Latvijas ekonomisko izaugsmi.» Pasaules brīvo latviešu apvienība, ierosinot šāda pasākuma rīkošanu, vēlas parādīt, ka ārzemju latviešiem rūp Latvijas tautsaimniecības situācija un ka ārzemju latvieši ir gatavi dot savu pienesumu, lai Latvijas ekonomisko izaugsmi veicinātu.
Šobrīd dalībai Forumā reģistrējušies vairāk nekā 200 latviskas izcelsmes uzņēmēji, pētnieki, finansisti, inženieri, juristi u.c. profesionāļi no 19 valstīm: ASV, Austrālijas, Beļģijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Īrijas, Kanādas, Kataras, Lielbritānijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Norvēģijas, Singapūras, Šrilankas, Šveices, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas. Forumā tiks pārstāvēti apstrādes rūpniecības, finanšu, jurisprudences, mežsaimniecības, izglītības, transporta, farmācijas, informācijas un komunikācijas pakalpojumu, arhitektūras, dizaina, valsts pārvaldes u.c. Sektori.
Pirmā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma organizatori tā plānošanu veic sadarbībā ar Latvijas Republikas Ekonomikas un Kultūras ministrijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un fondu Laimes Zeme.