Izraēlas bruņotie spēki gatavojas mobilizēt 30 tūkstošus rezervistu, lai, iespējams, veiktu sauszemes iebrukumu Gazas joslā. Tikmēr Gazas joslā piektdien plāno ierasties Ēģiptes premjers, lai mēģinātu rast pamiera iespējas starp Izraēlu un palestīniešu kustību Hamas.
Ēģiptes premjera vizītes laikā Izraēla piekritusi pārtraukt uguni, vesta Reuters. Ceturtdien turpinājās Izraēlas teritorijas apšaudīšana ar raķetēm no Gazas joslas. Divas raķetes nogāzās netālu no valsts komerciālās galvaspilsētas, kļūstot par pirmo uzbrukumu Telavivai pēdējo divdesmit gadu laikā. Raķešu triecieni pa Izraēlu līdz šim prasījuši trīs cilvēku dzīvību.
Tikmēr Izraēlas gaisa triecienu rezultātā gājuši bojā jau 19 palestīnieši, tostarp septiņi Gazas joslā valdošās kustības Hamas kaujinieki un 12 civiliedzīvotāji. Aculiecinieki stāsta, ka Izraēla uzsākusi bruņutehnikas savilkšanu pie Gazas robežas, tādējādi, iespējams, gatavojot sauszemes iebrukumu. Par šāda scenārija iespējamību licis noprast arī Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu, norādot, ka Izraēla ir gatava «paplašināt Gazas operāciju».
Trešdien Izraēlas gaisa triecienā tika nogalināts Hamas militārā spārna vadītājs Ahmeds al Džabari. Atriebjoties par viņa nāvi, palestīnieši uz Izraēlu izšāvuši jau simtiem raķešu. Izraēla norāda, ka gaisa trieciens, kurā gāja bojā ietekmīgais Hamas pārstāvis, bijis atbilde iepriekš notikušajām apšaudēm uz Gazas joslas robežas.
Izraēlas armija norāda, ka ceturtdienas naktī Gazas joslas iekšienē iznīcinājusi 450 mērķus, ieskaitot 150 raķešu palaišanas iekārtas. Savukārt uz Izraēlu izšautas 300 raķetes, no kurām 130 notriekusi pretraķešu aizsardzības sistēma Dzelzs kupols.
Konflikta eskalācija raisījusi bažas par reģiona stabilitāti. Iepriekš Izraēla iebruka Gazas joslā 2009. gadā. Kopš tā laika Izraēlas un Hamas starpā nozīmīgi konflikti nebija notikuši.