Šodien pasaulslavenā investīciju banka Citigroup paziņojusi, ka arī tā cietusi no hakeru uzbrukumiem, kā rezultātā hakeri varējuši aplūkot aptuveni 200 tūkst bankas klientu informāciju, ziņo Reuters.
Citigroup norādījusi, ka hakeri tikuši pie informācijas par klientu vārdiem, konta numuriem un kontaktinformācijas. Tiesa gan, banka norādījusi, ka hakeri nav tikuši pie bankas klientu dzimšanas datumiem, kredītkaršu derīguma termiņiem un karšu drošības kodiem.
Jānorāda, ka tādējādi Citigroup pievienojusies vēl veselai virknei pasauleslavenu kompāniju, kas pēdējā laikā pārcietušas dažāda apmēra kiberuzbrukumus. Pie zīmīgākajiem piemēriem jāmin Sony, Google un Lockheed Martin.
DB jau rakstījis, ka arvien vairāk valstis kiberdrošību stāda savu prioritāšu augšgalā, tostarp arī ASV paziņojusi, ka tieši kiberdrošība ir valsts diplomātiskā prioritāte nr. 1 un pasaule šajā «kariņā» atrodas tikai sākuma posmā. Skaidrs ir tas, ka aktīvs kiberkarš mūsdienu pasaulē ir pavisam reāls, tiesa gan, ierindas patērētāju nevis cauršauj lode kā reāla kara gadījumā, bet cieš tā maciņa svars un personīgā telpa (piemēram, tiek nozagti kredītkaršu dati, nozagta personīgā informācija).
Tāpat uzbrukumi var tikt veikti ar daudz augstākiem mērķiem. Piemēram, tā pati Ķīna ziņojusi, ka interneta vidē saskata draudus savai valsts iekārtai, un Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas amatpersonas atklāti to paudušas savos paziņojumos, norādot uz samērā tiešu saikni ar revolūcijām Tuvajos Austrumos. «Tāpat kā kodolieroči bija stratēģiski svarīgi industriālajā ērā, politizēti kibernoziegumi kļuvuši par stratēģiskiem kaujas ieročiem mūsdienu informācijas laikmetā. Tas ir kļuvis par kaujas veidu, kas spēj būt masveidā destruktīvs un ietekmēt konkrētu valstu dzīvību vai nāvi. Internets ir kļuvis par galveno kaujas lauku un uzvara tajā nozīmē sabiedrības viedokļa iegūšanu,» teikts Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas paziņojumā.
Katrā ziņā analītiķi norāda, ka kiberuzbrukumi ir jauns kara paveids, kas ir neredzams un kluss, tomēr notiek nepārtraukti un ietekmē gan politiku, gan ekonomiku, gan zinātni, gan militāro jomu.