Uzņēmuma Google biroji izpelnījušies atvērtas un inovatīvas darba vides reputāciju, un šoreiz piedāvājam aplūkot vienu no multinacionālākajiem Google birojiem, kas atrodas Šveices lielākajā pilsētā Cīrihē.
«Ārpus darba laika Google darbinieki nodarbojas ar visdažādākajām lietām, sākot ar riteņbraukšanu un beidzot ar biškopību, frisbiju un fokstrota dejošanu,» tā kompānija raksturo savus darbiniekus. Šķiet, Google nebaidās arī savas darba telpas padarīt pietuvinātas dzīvei ārpus darba laika, un, piemēram, sapulces vadīt tām speciāli paredzētās «šūnās», izveidot apzaļumotas terases ar skatu uz pilsētu un biroja vestibilu dizaina ziņā veidot īru kroga labākajās tradīcijās.
«Lai gan nav divu vienādu uzņēmuma Google biroju, tiem visiem ir dažas kopīgas iezīmes — sienas gleznojumi un rotājumi, kas raksturo vietējās tradīcijas; Google darbiniekiem ir kopīgas darba vietas, telpas darbam un apspriežu telpas; ir iespēja spēlēt videospēles, biljardu un klavieres; kafejnīcas un nelielas virtuves, kurās ir pieejams veselīgs ēdiens; jau pierastās baltās tāfeles, ko izmantot pēkšņi radušos ideju apspriešanai,» skaidrots Google mājas lapā.
Savukārt Google Cīrihes birojs īpašs ar to, ka tas ir viens no multinacionālākajiem birojiem – tajā kopumā strādā darbinieki no 75 dažādām valstīm, un «divu minūšu gājienā cauri kafejnīcai jūs, visticamāk, dzirdēsiet vairāk valodu nekā varat saskaitīt uz abu roku pirkstiem», teikts kompānijas mājas lapā. Tāpat tas ir lielākais Google inženierijas birojs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.
Jau rakstīts, ka Google akcijas cena sasniegusi rekordu - 800 ASV dolārus. Analītiķi norāda, ka Google panākumus veicinājusi arī jaunā vadība un izpilddirektors Lerijs Peidžs, kurš pie kompānijas vadības stūres stājās pirms diviem gadiem. Jaunā vadība ar Google devusies interneta gigantam iepriekš nezināmos ūdeņos – YouTube video apmaiņas vietne, Android operētājsistēma, interneta pakalpojumi un topošais Google produkcijas veikalu projekts – kas, kā atzīts tehnoloģiju eksperti, līdz šim ir atmaksājies.