Francijas tiesa piespriedusi Īrijas zemo cenu lidsabiedrībai Ryanair maksāt vairāk nekā astoņus miljonus eiro lielu kompensāciju saistībā ar vietējās darba likumdošanas pārkāpumiem.
Tiesa secinājusi, ka Ryanair darbojusies nelikumīgi, kad 2007. un 2010. gadā Marseļā pieņēmusi 120 darbiniekus un noslēgusi ar tiem Īrijas darba līgumus. Aviokompānija savus Francijas darbiniekus reģistrējusi Īrijā, tādējādi liedzot tiem iesaistīties valsts arodbiedrībās. Kompānija skaidro, ka Īrijas likumdošanu nācies piemērot, jo Francijā neesot lidsabiedrības pārstāvniecības, bet darbinieki rīkojumus saņemot no Dublinas.
Tiesvedība pret Ryanair tika uzsākta pavasarī. Maksimālais soda nauda apmērs, kuru varēja piespriest Īrijas lidsabiedrībai bija 225 tūkstošu eiro apmērā, tādēļ sākotnēji tiesa plānoja konfiscēt aviokompānijas lidmašīnas.
Vēlāk tiesa no sava nolūka par lidmašīnu konfiskāciju atteicās un piesprieda Ryanair soda naudu 200 tūkstošu eiro apmērā. Vienlaikus Ryanair būs jāsedz darbiniekiem neizmaksātie sociālie pabalsti 4,5 miljonu eiro apmērā, iemaksas pensiju fondos trīs miljonu eiro apmērā, kā arī 450 tūkstoši eiro kā atlaišanas kompensācija.
Ryanair jau pavēstījusi, ka Francijas tiesas spriedumu pārsūdzēs. «Par visiem mūsu darbiniekiem, kas strādāja Marseļā šajā laika posmā, jau ir samaksātas sociālās iemaksas Īrijā, saskaņā ar Eiropas Savienības noteikumiem. Mēs neticam, ka šie darbinieki varētu tikt piespiesti maksāt otru reizi,» pauda lidsabiedrība.
Īrijas zemo cenu lidsabiedrība arī uzsver, ka konkurenti – CityJet un EasyJet par līdzīgiem pārkāpumiem saņēmuši salīdzinoši mazāku sodu – attiecīgi vienu un 1,5 miljonus eiro.
Papildus valsts apsūdzībai pret Ryanair īstenoto praksi iebildumus izteikušas arī pilotu arodbiedrības un pensiju fondi, kas no kompānijas grib piedzīt kompensācijas 9,8 miljonu eiro apmērā.
Db.lv jau vēstīja, ka Ryanair iecerējusi mainīt savu komunikācijas kultūru, atzīstot, ka tās reputācija ir cietusi pēc vairākiem skandāliem, kas bijuši saistīti ar sliktu izturēšanos pret pasažieriem. Ryanair solījusi, ka turpmāk būs iecietīgāka pret bagāžu, kas pārsniedz noteiktu svaru un revidēs savus komunikācijas paradumus ar sabiedrību.