VSIA Rīgas cirks 13. maijā parakstīja līgumu ar arhitektu biroju NRJA par projekta «Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošanas un teritorijas attīstības vīzija» ieviešanu.
Darbs pie projekta pirmajā kārtā paredzētajām energoefektivitātes uzlabošanas aktivitātēm sāksies 2020. gadā. Visa ēkas pārbūve varētu aizņemt aptuveni no pieciem līdz septiņiem gadiem.
Apbūves koncepcija paredz maksimāli saglabāt nozīmīgās vēsturiskās konstrukcijas, jaunos apjomus integrējot kopējā apbūvē. Cirka gājēju pasāžas zonā saskaņā ar arhitektu vīziju plānots izbūvēt laipas (urban exploration path) - metāla kopņu konstrukcijā risinātas gājēju laipas, kas, paceļoties virs ēku jumtiem, nodrošina neaizmirstamu piedzīvojumu, citu skatu uz cirka būvēm un pilsēttelpu kopumā. Plānota skatītāju zona āra terasē brīvdabas kinoteātra izrādēm un Cirka skolas uzvedumu vērošanai atvērtas zāles sienas gadījumā - metāla kopņu konstrukcija ar sēžamiem pakāpieniem.
«Šis ir īpaši nozīmīgs projekts un mums rada vairākus izaicinājumus. Veidojot piedāvājumu šim projektam, mēs vēlējāmies saudzīgi saglabāt vēsturisko kodolu - Baumaņa fasādi, kā arī atjaunot vēsturisko manēžu, turpinot jauno Rīgas cirka stāstu ar gājēju pasāžu, kas savienos un papildinās Merķeļa un Alfrēda Kalniņa ielas,» stāsta SIA «NRJA»vadītājs Uldis Lukševics
«Lai arī esam noskaidrojuši sarunu procedūras uzvarētāju, šobrīd galvenais uzsvars ir tieši uz pirmo projekta kārtu, kurā tiks veicināta ēkas energoefektivitāte. Mums kā norišu vietai tas ļaus aicināt cilvēkus siltās telpās, taču saturiski tas labi iezīmē mūsu vīzijas īstenošanos un tuvošanos mērķim - tapšanai par starptautiski atpazīstamu un starpdisciplināru cirka mākslai veltītu ēku un arī organizāciju,» teic Rīgas cirka valdes locekle Liene Pērkone.
VSIA «Rīgas cirks» izsludinātais arhitektūras metu konkurss «Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošana un teritorijas attīstības vīzijai» tika atvērts 2018.gada 2. martā. Kopumā tika iesniegti un izskatīti 20 darbi, kas piedāvāja dažādas koncepcijas Rīgas cirka ēkas un piegulošās teritorijas attīstībai. 12. jūnijā konkurss noslēdzās bez pirmās vietas ieguvēja, toties tika izvirzītas divas otrās vietas godalgas, kurām tika dots laiks projektu uzlabojumu veikšanai.
Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā.