Līdzīgs baumu vilnis tam, kāds 2011. gada nogalē skāra Swedbank, vairs neizraisītu lielu naudas summu aizplūšanu, uzskata Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.
Sarunā ar Latvijas Radio viņš norādīja, ka komisija ir cītīgi piestrādājusi pie tā, lai uzlabotu vairākas lietas. Kā vienu no galvenajām izmaiņām viņš minēja komunikāciju, norādot, ka FKTK kļuvusi atvērtāka un daudz vairāk skaidro dažādas lietas.
Gadījumā, ja atkārtotos šāds baumu vilnis, pretim stātos valsts iestāžu komunikācija. Pēc Swedbank gadījuma ticis izstrādāts krīzes komunikācijas plāns – valsts iestādes, atbilstoši to kompetencei, monitorē dažādas baumas. FKTK vadītājs arī norādīja, ka pēdējā gada laikā komisijas uzraugi ir vairākkārt reaģējuši uz dažādām baumām, piemēram, saistībā ar kādas bankas filiāļu aizvēršanu.
Kopumā Latvijas iedzīvotāju uzticība banku sektoram palielinās, jo pieaug sabiedrības zināšanas par finanšu sektoru un tā sniegtajiem pakalpojumiem, sacīja K. Zakulis.
Pēc Krājbankas bankrota stingrāk tiekot uzraudzītas arī bankas un lielāka atbildība tiekot prasīta no kredītiestādes valdes locekļiem, lai ar vienas personas parakstu vairs nevarētu uzņemties lielas saistības. Tāpat FKTK palielinājusi starptautiskās sadarbības apmērus, lai pētītu ārvalstīs esošo banku akcionāru darbību.
Db.lv jau vēstīja, ka pēc trim zaudējumus nesošiem gadiem, pērnais gads ir bijis pirmais, kad banku sektors darbojies ar peļņu. Pērn bankas nopelnījušas 122,3 miljonus latu. FKTK dati liecina, ka 19 bankas, kuru aktīvi veidoja 94,1% no banku sektora aktīviem, guva 196,3 miljonus latu lielu peļņu. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu tīrie procentu ienākumi pieauga par 2%, bet komisijas naudas ienākumi – par 19%, savukārt banku izdevumi uzkrājumiem nedrošiem parādiem saruka par 13%. Noguldījumu apjoms pērnā gada beigās sasniedza 12,7 miljardus latu.