Lai arī vēl līdz galam nav skaidrs, kā tiks sadalīti degradēto teritoriju revitalizācijai paredzētie 80 milj. eiro, projektu īstenotāji jau rīkojas, lai nepalaistu garām izdevību, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Piesaistot SIA Ernst & Young Baltic, izstrādāta Daugavas stadiona teritorijas attīstības stratēģijas sākotnējā versija, notikušas diskusijas ar ieinteresētajām sporta un kultūras organizācijām, uzklausīts ekspertu viedoklis, tuvākajā laikā tiek gaidīts valdības lēmums par to, kuru no piedāvātajiem teritorijas attīstības variantiem īstenot. Pēc šī lēmuma piesaistītais arhitektu birojs SIA Nams izstrādās arī galīgo projekta metu. Vienlaikus jau tiek strādāts pie konkursa ģeodēzijas darbiem, DB stāsta valsts SIA Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions valdes loceklis Elmārs Martinsons.
Konkurss izsludināts
Arī Rīgas dome, kas iecerējusi piesaistīt ES līdzekļus gan no degradēto teritoriju revitalizācijai, gan vēsturisko ēku energoefektivitātes pasākumiem paredzētajām programmām, lai beidzot īstenotu gadiem atlikto VEF kultūras pils rekonstrukciju, sākusi priekšdarbus. Līdz 28. jūlijam būvkompānijas var pieteikties Rīgas domes Īpašuma departamenta izsludinātajā konkursā par ēkas rekonstrukciju un renovāciju. Konkursā var piedalīties kompānijas, kuras iepriekšējos piecos gados vai šogad ir veikušas vismaz vienas publiskas ēkas, kas turklāt ir valsts vai vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, rekonstrukciju, fasādes un iekštelpu restaurāciju vismaz 4,5 milj. eiro apmērā, savukārt iepriekšējo trīs gadu finanšu apgrozījumam ēku būvniecībā jābūt vismaz 30 milj. eiro, izriet no nolikuma. Izvirzītas prasības arī speciālistiem – gan dažādu būvniecības darbu vadītājiem, gan restauratoriem. No nolikuma arī izriet, ka darbi jāveic 17 mēnešu laikā no būvatļaujas izdošanas dienas pie nosacījuma, ka Īpašuma departamentam ir piešķirti līdzekļi būvdarbu veikšanai 2016. un 2017. gadā.