Aizvadītajā nedēļā varēja novērot elektroenerģijas cenu kritumu uz iepriekšējās nedēļas fona, vidējai elektroenerģijas cenai Baltijā samazinoties par 8 % līdz 38,58 EUR/MWh, informē AS Latvenergo.
Lejupejoša cenu virzība bija novērojama arī katrā valstī atsevišķi – Latvijā kritums par 7 % līdz 38,97 EUR/MWh, Igaunijā par 9 % līdz 37,79 EUR/Mwh, bet Lietuvā par 7 % līdz 38,97 EUR/MWh. Latvijas spot cenas kritumu galvenokārt sekmēja Rīgas TEC efektīvā darbība, ierobežojot cenu pīķus, kā arī Daugavas HES izstrādes kāpums, papildu būtiska ietekme bija kopējām Nord Pool biržas tendencēm, uzlabojoties elektroenerģijas pārvades kapacitātei biržas reģionā.
Atkal pieaugums novērots elektroenerģijas patēriņa ziņā, aizvadītajā nedēļā Baltijā pieaugot 1 % apmērā līdz 465 GWh. Patēriņa apjoms ar augšupejošu tendenci novērojams arī atsevišķi katrā valstī – Latvijā pieaugums par 2 % līdz 128 GWh, Lietuvā par 1 % līdz 195 GWh, bet Igaunijā minimāls pieaugums, patēriņa apjomam sasniedzot 142 GWh.
Izstrādātais elektroenerģijas apjoms savukārt Baltijas valstīs kopumā samazinājies 3 % apmērā, sasniedzot 373 GWh – Igaunijā par 15 % līdz 202 GWh, Lietuvā par 37 % līdz 37 GWh. Latvijā saražotais elektroenerģijas apjoms pieaudzis par 44 % līdz 134 GWh, ko veicināja Rīgas TEC saražotās elektroenerģijas pieaugums par 90 %, kā arī kāpums Daugavas HES izstrādē.
Patēriņa un izstrādes bilances aspektā Latvija uzrādījusi pozitīvu rādītāju, saražojot par 5 % vairāk elektroenerģijas nekā valstī patērēts. Igaunijā saražots par 42 % vairāk elektroenerģijas nekā patērēts, bet Lietuvā saražoti 19 % attiecībā pret valstī patērēto apjomu. Baltijas valstīs kopumā bilance nedaudz pasliktinājusies, saražojot 80 % no kopējā reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.