Īrija, līdzīgi kā Latvija, šobrīd ar savu parakstu akceptējusi ES / SV Finanšu un ekonomikas atveseļošanās plānu, kas paredz saspringtus īstenošanas kritērijus gan valstij, gan tās iedzīvotājiem.
Problēmas, kas saistītas ar banku sistēmu, ir abu valstu pamatproblēma. Līdz ar to ir nepieciešami ļoti stingri pasākumi, lai īstenotu banku restrukturizāciju un tās turpinātu darboties kā komercbankas, kas atbilst tautsaimniecības vajadzībām un nodrošina ekonomisko izaugsmi. Līdz šim, izvēloties labākos no pieejamajiem risinājumiem, Latvija visādā ziņā ir daudz paveikusi banku sistēmas reformēšanā. Ir jāatzīmē, ka nav divu vienādu banku sistēmu un izmantotie problēmu risinājumi vienmēr būs atšķirīgi. Tomēr ir svarīgi jau pašā procesa sākumā pieņemt dažus būtiskus un pareizus lēmumus.
Nav šaubu, ka banku sektora sabrukuma iemesls abās valstīs ir ilgstoša, nenoturīga kreditēšana, kuras rezultātā nopietni zaudējumi tika nodarīti tautsaimniecībai. Abas valstis piedzīvoja spēcīgu ekonomisko izaugsmi, bet tā balstījās uz bankām, kas agresīvi un lēti kreditēja īpašumu spekulācijas un patēriņa izdevumus. Tika radīti īpašumu vērtību burbuļi, kas beigās eksplodēja. Īrijā šo procesu galvenokārt radīja agresīvi un strauji augoša banka - Anglo Irish bank, kuras sabrukums, iestājoties starptautisko kredītu tirgus izsīkumam, bija iespaidīgs. Anglo Irish bank bija privātbanka, kas apkalpoja ierobežotu klientu skaitu, tā sauktos turīgos klientus, galvenokārt lielo īpašumu attīstītājus. Milzīgās nominālās peļņas izaugsmes uzmundrinātas, arī tradicionāli konservatīvākās bankas - AIB Bank un Bank of Ireland - pārtrauca ievērot vispāratzītos kreditēšanas pamatprincipus un uzņēma līdzīgu kursu, pat paplašinot klientu loku no turīgiem līdz vidēji turīgiem klientiem.
Latvijā līdzīgu situāciju ar agresīvu un nenoturīgu kreditēšanu radīja Skandināvijas bankas ar to meitasbanku starpniecību. Šķita, ka skandināvu bankām ir nelimitēta pieeja kreditēšanas resursiem to mātesbankās Skandināvijā. Motivētas ar ātras (nominālās) peļņas gūšanas, kā arī ļoti lētas kreditēšanas iespēju vadītas, tās sagrāba lielu tirgus daļu.