Vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa "Eco Baltia" emitējusi obligācijas līdz desmit miljonu eiro apmērā, informēja uzņēmumā.
Arī šoreiz obligāciju piedāvājumus, kas īstenots slēgtā piedāvājuma veidā, guva investoru ievērojamu interesi, kopējam pieprasījumam 1,7 reizes pārsniedzot emisijas apjomu.
Obligāciju iegādes rīkojumi saņemti no vairāk nekā 100 institucionālajiem un privātajiem investoriem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.
“Arī pēc “Eco Baltia” obligāciju otrā piedāvājuma redzam, ka investoru aktivitāte ir augsta. Tas apliecina ieguldītāju ilgtermiņa redzējumu uzņēmuma un kopējā vides resursu apsaimniekošanas segmenta attīstībā, kur mēs paplašinām savu starptautisko klātbūtni. Veiktās investīcijas mums palīdzēs spert nākamos soļus turpmākā uzņēmumu grupas izaugsmē, sniedzot ieguldījumu aprites ekonomikas veicināšanā, kas atbilstoši Eiropas Savienības vides politikas principiem kļūst nozīmīgāka visā pasaulē,” uzsver Māris Simanovičs, “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs.
Obligāciju emisijā iegūto finansējumu ir paredzēts izmantot uzņēmuma attīstības stratēģiju īstenošanai, iegādājoties jaunus uzņēmumus. Pašlaik tiek vērtēta Polijas lielākā PVC logu pārstrādātāja Metal-Plast iegāde, kas vēl vairāk paplašinās “Eco Baltia” klātbūtni starptautiskajā tirgū.
“Mūsu mērķis ir strauji kāpināt “Eco Baltia” attīstības tempus un vēl vairāk nostiprināt pozīcijas starptautiskajā tirgū. Līdzšinējā pieredze kapitāla tirgū mums pierādījusi, ka investīciju piesaiste darbojas kā viens no rīkiem tā veiksmīgai īstenošanai. Un šis otrais obligāciju piedāvājums mums apliecina, ka “Eco Baltia” attīstībā esam uz pareizā ceļa,” saka Santa Spūle, “Eco Baltia” valdes locekle un finanšu direktore.
Minimālā parakstīšanās summa vienam investoram bija 100 obligācijas jeb 100 000 eiro. Obligāciju kopējais pieprasījums izvietošanas perioda beigās sasniedza teju 17 miljonus eiro, 1,7 reizes pārsniedzot maksimālo plānoto emisijas apjomu. Ieguldītāji, kuri parakstījās uz minimālo ieguldījumu summu 100 000 eiro apmērā, saņēma pilnu piešķīrumu, savukārt, ņemot vērā investoru ievērojamo interesi, lielākie piedāvājumi tika apmierināti daļēji. Vislielākā interese par “Eco Baltia” obligāciju piedāvājumu bija no privātajiem investoriem, kuriem tika piešķirti 90% no emitētajām obligācijām, savukārt institucionālajiem investoriem tika piešķirti 10%.“Eco Baltia” obligāciju kupona likme ir 9%.
Obligāciju dzēšanas termiņš ir trīs gadi (2026.gada 2.novembris), taču emitentam ir tiesības tās dzēst pirms termiņa – pēc diviem gadiem.
"“Eco Baltia” stratēģiskā attīstība, finanšu rādītāji un biznesa modelis ir atbilstoši kapitāla tirgus pamatnostādnēm, kas pierādījās arī šajā veiksmīgi īstenotajā obligāciju piedāvājumā. Kā mūsu ilggadējs klients “Eco Baltia” spējuši apliecināt sevi kā stabils un uz attīstību vērsts uzņēmums. To novērtējuši arī investori. Esam pateicīgi, ka jau otro reizi varējām būt daļa šī darījuma, sniedzot savu pienesumu Latvijā vadošā vides resursu apsaimniekošanas uzņēmuma attīstībā,” uzsver Gints Belēvičs, “Luminor Bank” Finanšu tirgus departamenta vadītājs.
Obligācijas sešu mēnešu laikā pēc emisijas ir plānots iekļaut biržas “Nasdaq Riga” alternatīvajā tirgū “First North”. “Eco Baltia” obligāciju emisijas procesa organizētājs ir viens no vadošajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs - “Luminor Banka”, savukārt izplatītājs – “Šauļu banka” (Šiaulių bankas). Sertificētais konsultants ir zvērinātu advokātu birojs COBALT, savukārt obligacionāru pārstāvja lomu pilda zvērinātu advokātu birojs “Eversheds Sutherland Bitāns”.
"Eco Baltia" koncerns šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 112,041 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 13,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kamēr kompānijas peļņa samazinājās trīs reizes un bija 2,077 miljoni eiro.
"Eco Baltia" reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 35 005 eiro. "Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir "BSGF Salvus" (52,81%), kas pārstāv Baltijā lielāko privāto investīciju fondu "INVL Baltic Sea Growth Fund", Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%), kā arī Māris Simanovičs (16,68%) ar SIA "Enrial Holdings" un "Penvi Investment Ltd." starpniecību.