Par spīti velobraucēju skaita samērā straujajam kāpumam pēdējos gados, pieprasījums pēc velo novietnēm tik naski nepalielinās
Ierobežotā pieprasījuma dēļ statīvu ražošana Latvijas metālapstrādes uzņēmumiem ir tikai papildus attīstības virziens. Pārsvarā tos pasūta juridiskas personas, tostarp būvkompānijas, kā arī pašvaldību un ministriju pārvaldītie uzņēmumi.
Ielas mēbeles, tostarp velo turētājus, SIA Metāldarbnīca sāka izstrādāt un ražot pirms desmit gadiem. «Konkurence palielinās, vairums uzņēmumu izgatavo statīvus pēc pasūtījuma, un ir tikai dažas firmas, kas produktu izstrādā un ražo masveidā. Ir apmēram pieci ražotāji, kurus uzskatu par tiešajiem konkurentiem. Ik gadu tiek investēts iekārtās, aprīkojumā un jaunu produktu izstrādē. Saistībā ar velo statīviem pašreiz strādājam pie eksporta attīstības uz ziemeļvalstīm,» stāsta SIA Metāldarbnīca valdes loceklis Guntis Kalsnavs. Pieprasījums ir samērā mazs, jo parasti būvnieki divriteņu turētājus neiekļauj prioritāšu sarakstā, tiem pietrūkst līdzekļu. Viņš novērojis, ka neapsargātās teritorijās pieprasa drošus velo statīvus, kas paredz pieslēgt velosipēda rāmi, ne tikai riteni. Uzņēmēju priecē fakts, ka pasūtītāji pamazām sāk apzināties, ka ielas mēbelei jābūt estētiskai un tā var kalpot kā dizaina objekts. Bieži vien netiešais pasūtītājs (būvuzņēmējs) veic cenas aptauju, neizvērtējot piegādātāja pieredzi un iekšējos kvalitātes standartus, bet izvēlas lētāko tirgū pieejamo piedāvājumu. G. Kalsnavs uzsver, ka uzstādītām ielas mēbelēm ir jākalpo nevis divus līdz trīs gadus, kā tas bieži ir, tostarp arī ar veloturētājiem, bet vismaz piecus līdz desmit gadus.
Visu rakstu Divriteņu statīvi pieprasījuma gaidās lasiet 25. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.