"Daugavpils satiksme" ceturtdien sākusi jauno "Scania Citywide LF" elektroautobusu testēšanu, informē uzņēmumā.
Uzņēmums paralēli īsteno vairākus sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstības projektus, kas Daugavpilī ļaus attīstīt videi draudzīga un ilgtspējīga sabiedriskā transporta pieejamību.
Seši jaunie bezemisiju elektriskās piedziņas autobusi "Scania Citywide LF" testa režīmā izbrauks vairākus pilsētas maršrutus, lai pārbaudītu tehniskās īpašības, drošību un darbību pārvietojoties pa dažādu ceļu segumu un atšķirīgos laikapstākļos. Šāda testēšana ļauj novērtēt elektroautobusu efektivitāti un uzticamību, pirms tie tiks ieviesti regulāros pasažieru maršrutos. Pēc veiksmīga testēšanas posma un atbilstošu rezultātu iegūšanas jaunie autobusi tiks pievienoti maršrutu tīklam un sāks regulārus pasažieru pārvadājumus pilsētas teritorijā, skaidro uzņēmumā.
Jauniem autobusiem ir vairākas priekšrocības - tie nerada kaitīgus izmešus, ir ievērojami klusāki pilsētvidē, tie aprīkoti ar mūsdienīgām apziņošanas un videonovērošanas sistēmām. Iedzīvotāju ērtībai autobusos ir pieejama nolaižamā platforma bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Jaunie autobusi ir 12 metrus gari. Tie var uzņemt līdz pat 70 pasažieriem.
Lai nodrošinātu elektroautobusu efektīvu darbību un apkalpošanu, svarīgi izveidot atbilstošu infrastruktūru, tajā skaitā uzlādes stacijas, kas ļauj uzlādēt autobusus, lai tie varētu veikt maršrutu izpildi. AS "Daugavpils satiksme" autobusu parka teritorijā ir iekārtojusi četras uzlādes stacijas, kas spēj vienlaikus uzlādēt astoņus autobusus. Tas ir vērtīgs resurss, lai optimizētu autobusu rotāciju un darbību, samazinot laiku starp maršrutiem. Plānotā vidējā vienas uzlādes nobraukuma distance ir 150 kilometri.
Ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu AS "Daugavpils satiksme" par 11,842 miljoniem iegādājas 20 ar saspiesto dabasgāzi (CNG) darbināmu "Scania Citywide" autobusu.
Jauno autobusu iegāde īstenota Kohēzijas fonda projektā "Videi draudzīgu autobusu iegāde Daugavpils pilsētai".
Projekta īstenošanas termiņš ir līdz šā gada 31.decembrim.
Kopējās projekta izmaksas ir 11 842 188 eiro, no kurām attiecināmās izmaksas ir 11 764 706 eiro, bet Kohēzijas fonda līdzfinansējums projektam ir 10 miljoni eiro.
Remonta nepieciešamības gadījumā jaunos autobusus apkalpos turpat Daugavpilī esošais "Scania Latvia" servisa centrs.