Jaunākais izdevums

Baltijas valstīs strādājošais kafijas tirdzniecības koncerns "Coffee Address Holding" parakstījis līgumu par 75% Rumānijas kafijas risinājumu pakalpojumu sniedzēja "Eur Comtur" kapitāldaļu iegādi, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Par darījumu summu uzņēmums neinformē.

Darījuma noslēgšanai nepieciešams saņemt Rumānijas iestāžu atļauju un izpildīt iegādes līgumā noteiktos nosacījumus.

Paziņojumā teikts, ka "Eur Comtur" stratēģija atbilst "Coffee Address Grupas" darbībai. Uzņēmuma pievienošana "Coffee Address Grupas" došot papildu iespējas izmantot uzņēmuma izstrādātos pārdošanas konceptus, informācijas tehnoloģijas infrastruktūru un izaugsmi plašākos tirgos.

"Eur Comtur" piedāvā pašapkalpošanās kafijas un uzkodu tirdzniecības automātu risinājumus.

Jau ziņots, ka 2024.gadā "Coffee Address Holding" koncerns pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 44,214 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 5,6 reizes un bija 1,504 miljoni eiro eiro.

Koncernā ietilpst SIA "Coffee Address", SIA "Payments Systems", SIA "Kafe Serviss", kā arī Lietuvas uzņēmums "Coffee Address" un Igaunijas uzņēmums "Coffee Address".

"Coffee Address Holding" reģistrēta 2017.gadā, un tās pamatkapitāls ir 6 086 215 eiro. "Coffee Address Holding" īpašnieki ir Luksemburgā reģistrētie investīciju fondi "BaltCap Private Equity Fund II SCSp" (80,47%) un "BaltCap Private Equity Fund II Co-Investment SCSp" (19,53%). "Coffee Address Holding" obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".

"Coffee Address Holding" pamatdarbība ir kafijas nodrošināšana birojos, komercobjektos, pārtikas veikalos, viesnīcās, restorānos, kafejnīcās un tirdzniecības automātos.

Kapitāla tirgus aktualitātes ar Signet Bank

Obligācijas - nākamais solis uzņēmuma finansējuma piesaistē

Kristiāna Janvare, Signet Bank Investment Banking pārvaldes vadītāja,26.11.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmējdarbības vide pēdējos gados ir piedzīvojusi būtiskas un dinamiskas izmaiņas. Uzņēmēji arvien biežāk meklē jaunus veidus, kā finansēt sava biznesa attīstību, un tradicionālais banku kredīts vairs nav vienīgā iespēja. Kapitāla tirgus finanšu instrumenti, īpaši obligāciju emisijas, piedāvā daudzsološas alternatīvas uzņēmumiem, kuri vēlas diversificēt finansējuma avotus un izmantot jaunas izaugsmes iespējas.

“Obligācijas uzņēmumu vidū kļūst populārākas, ko veicina vairāki faktori – banku piesardzīgā kreditēšanas aktivitāte un strauji augošs investoru pieprasījums par vietējo uzņēmumu obligācijām. Latvijas uzņēmumu vidū nostiprinās pārliecība, ka obligācijas var būt reāla finansējuma alternatīva. To veicina citu uzņēmumu veiksmīgā pieredze un pieaugošā finanšu pratība uzņēmumu un investoru vidū. Būtiski pieaugusi arī vietējo uzņēmumu informētība un izpratne par obligācijām kā finansējuma avotu”, uzsver Kristiāna Janvare, Signet Bank Investment Banking pārvaldes vadītāja.

Kas ir obligāciju emisija

Obligāciju emisija ir finanšu instruments, kas ļauj uzņēmumam piesaistīt kapitālu, emitējot obligācijas jeb parādzīmes, ko iegādājas investori. Tas ir viens no stabilākajiem uzņēmuma finansējuma veidiem, jo tiek noteikti konkrēti procenti un atmaksas termiņi. Kad obligāciju termiņš beidzas, uzņēmums atgriež aizdoto naudas summu (obligāciju nominālvērtību) un veic procentu maksājumus. Obligācijas ļauj plānot un prognozēt savu finansiālo nākotni ilgtermiņā, tādējādi palīdzot novērst riskus un izvairīties no neparedzamām izmaiņām procentu likmēs, , kas pastāv īstermiņa banku aizdevumu gadījumos u.c.