Līdz ar strauju savstarpējo aizdevumu platformu tirgus attīstību, vajadzīgas minimālās prasības visiem tirgus dalībniekiem, kas palīdzēs izlīdzināt spēles noteikumus, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.
Finanšu ministrija strādā pie savstarpējo aizdevumu kolektīvas finansēšanas platformu darbības regulēšanas likumprojekta. «Cerēsim, ka Finanšu ministrija (FM) iesaistīs industrijas pārstāvjus, lai regulējums samazinātu investoru un citu iesaistīto pušu riskus, nevis ierobežotu mūsu uzņēmumu iespējas startēt tirgū, pozicionēt sevi. Ārvalstu investoriem ir svarīgi redzēt garantiju par to, ka viņi nepazaudēs savu ieguldījumu un nebūs citu risku. Ja investori redz, ka platforma licencēta un to uzrauga mūsu Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), uzreiz ir cita drošības sajūta. Ir svarīgi zināt, kas notiek, ja, piemēram, kompānijai iestājas maksātnespēja, lai investori sevi var pasargāt,» saka Edvīns Draba, zvērinātu advokātu biroja Sorainen jurists.
Vaicāts, kādi ir riski, ja likums būs biznesam nepievilcīgs, viņš teic, ka tas var atbaidīt uzņēmumus reģistrēties Latvijā – neveidosies vietējie veiksmes stāsti un Latvija var pazaudēt arī esošos spēlētājus, kas nepiemērota regulējuma dēļ var pārcelties uz citu valsti, kur noteikumi ir simpātiskāki. «Zinām potenciālos investorus, kuri izskata vairākas valstis, tostarp Latviju, un viņiem ir jautājums, vai viņi tagad var uzsākt darbību un vai biznesa modelis būs vēlāk jāpielāgo atbilstoši regulējumam,» saka E. Draba. Situācija, kad kāds finanšu tehnoloģiju uzņēmums pārceltos uz citu valsti regulējuma dēļ iecirstu robu Latvijas reputācijā, jo tas apliecinātu, ka regulējums ir atpalicis un industrijai neinteresants.
Visu rakstu Ceļā uz latiņu pakalpojuma kvalitātes standartam lasiet pirmdienas, 10.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!