Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde ir apturējusi ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistīta grupējuma darbību.
Pēc sākotnējās informācijas grupējums laika posmā no 2008.gada oktobra līdz pērna gada decembrim apgrozījis noziedzīgi iegūtus līdzekļus 8,7 miljonu latu apmērā un izvairījies no PVN nomaksas vairāk kā 1,5 miljonu latu apmērā.
VID darbinieki šā gada 24.martā veikusi 16 kratīšanas Rīgā un Rīgas rajonā. Kratīšanas veiktas noziedzīgajā shēmā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automašīnās.
Ņemot vērā to, ka viena no shēmā iesaistītajām personām ir nonākusi citas tiesībsargājošās iestādes redzeslokā par nelegālu narkotisko un psihotropo vielu apriti un bijušas aizdomas par iespējamu narkotisko vielu esamību kādā no kratīšanas objektiem, kratīšanās tikai piesaistīti VID kinologi ar darba suņiem.
Labumu no šīs fiktīvo darījumu shēmas guva reāli strādājoši uzņēmumi, kas bijuši shēmas klienti. Shēmas klienti PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus, lai iegūtu tiesības uz PVN atskaitījumu, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumus valsts budžetā. Lielākā daļa noziedzīgās shēmas klientiem darbojas metāla aprites sfērā.
Lai pilnībā pārtrauktu noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu darbību, VID 21 shēmā iesaistītam uzņēmumam ir noteikusi visa veida liegumus, piemēram, uzņēmuma pārreģistrācijas liegumu. Kopumā 23 norēķinu kontos ir apturēti shēmā iesaistīto uzņēmumu naudas līdzekļi. Precīzs apturēto naudas līdzekļu apjoms pagaidām nav zināms, jo vēl nav saņemta nepieciešamā informācija no kredītiestādēm.
Kriminālprocess ir uzsākts šā gada 17.martā pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas un 218.panta otrās daļas. Šobrīd notiek pirmstiesas izmeklēšana un tās interesēs sīkāka informācija netiek sniegta.