Jautājumā par pazemināto PVN likmju piemērošanu apkurei, mācību grāmatām, medikamentiem Ministru prezidents sācis «klusiņām» pievienoties Tautas partijas pozīcijai.
TP pozīcija esot, ka akcīzes nodoklis nav jāievieš pirms ES prasītā termiņa – 2014. gada 1. janvāra. Uzsverot to, ka ir fakti, kas liecina – sarunas par valsts uzņēmumu privatizāciju notiek, TP līderis, atzina, ka atbalsta Lattelekom valsts daļas privatizāciju, jo šajā nozarē vairs nepastāv monopols. Par šā uzņēmuma privatizāciju vairākas tikšanās esot bijušas arī ekonomikas ministram Artim Kamparam. Savukārt piesardzīgi viņš izturoties pret Latvenergo un Latvijas dzelzceļa privatizāciju, jo, iespējams, ka enerģētikas liberalizācija Eiropas Savienībā tikšot pārskatīta un, iespējams, atgriezīsies regulētais tirgus.
(papildināts)
Runājot par nākamo Saeimu un vēlēšanām, Andris Šķēle atzina, ka Aivars Lembergs kā premjera kandidāts ir ZZS galvenā «apdrošināšanās» kārts, ja vien viņš pats piekritīs kandidēt. Pēc savām politiskajām spējām Lembergs varētu būt spēcīgs premjers, uzskata Šķēle. Savukārt PLL savu viedokli formulēšot tikai augustā, jo esot vairāki spējīgi kandidāti – viņš pats, Ainārs Šlesers, Ogres novada domes vadītājs Edvīns Bartkevičs, bijušais valsts prezidents Guntis Ulmanis. Šķēle Zemgali par savu vēlēšanu apgabalu izvēlējies tāpēc, lai publiski diskutētu ar Vienotības kandidāti Zemgalē Sarmīti Ēlerti. Viņš gatavojas sabiedrībai atklāt, ka Ēlerte gadiem esot atradusies politikā, slēpjoties zem mediju neatkarības, taisījusi «ķēķa politiku». Par to liecinot arī fakts, ka Andris Šķēle savulaik saņēmis ļoti lielu atbalstu no Dienas, tam tikusi pakārtota visa redakcijas politika, bet tad esot nākuši citi «favorīti» un Dienas attieksme krasi mainījusies. «Tās sadarbības formas, kas bijušas, varētu traktēt kā vienošanos,» apgalvoja A. Šķēle. Arī šobrīd medijos esot redzamas ziņas ar tendenciozu ievirzi, daudz tiekot runāts par mediju neatkarību, taču ziņas no viedokļa žurnālisti nespējot atšķirt.