Lāčplēša dienas piemiņas pasākumu ietvaros aizvadīts Ekumeniskais dievkalpojums un nolikti ziedi Brāļu kapos.
Ziedu nolikšanas ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze. Tostarp ziedu nolikšanā piedalījās skolēni un citi Latvijas iedzīvotāji.
Dienas gaitā norisinās arī citi pasākumi, piemēram, Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parāde pie Brīvības pieminekļa, ziedu nolikšana pie O. Kalpaka pieminekļa, kā arī piemiņas brīdis Sudrabkalniņā.
No plkst. 16.00 līdz vienpadsmitiem vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums «Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem», kurā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11. novembra krastmalai, kā arī Svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, koru, solistu un folkloras kopu koncerts Latviešu strēlnieku laukumā un uguns plosta palaišana Daugavā. Pēc plosta palaišanas Strēlnieku laukumā muzicēs postfolkloras grupa «Iļģi».
Lāčplēša dienai veltīti kultūras pasākumi notiks gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. No plkst. 18.00 Sv. Pestītāja baznīcā, kā katru gadu, arī šogad būs koncerts «Daugavmalā mierīgs vakars», kurā dziedās jauniešu koris «Austrums» un Zemessardzes koris «Stars», muzicēs ērģelnieki Andžejs Rancevičs, Kristīne Adamaite, Jānis Pelše un Iveta Pelše, kā arī saksofonists Artis Sīmanis.
Kultūras pilī «Ziemeļblāzma» notiks postfolkloras grupas «Iļģi» koncerts, bet Kultūras centrā «Mazā ģilde» klausītājiem būs iespēja dzirdēt folkloras kopas «Vilcenes», «Budēļi», «Savieši», «Laiva» un «Triampus».
Rīgas Latviešu biedrībā Lācplēša dienas koncertā «Mana Tēvija» uzstāsies Latvijas vīru kori. Šajā dienā koncerts notiks arī Sv. Pētera baznīcā.
Lāčplēša dienai veltītas ekspozīcijas un pasākumi notiks arī vairākos muzejos, tajā skaitā Rīgas Jūgendstila muzejā, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļā «Dauderi», un Latvijas Kara muzejā, kur būs iespēja piedalīties sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanā.