SIA Ominasis Latvia maksātnespējas procesa administrators Ainars Kreics nosūtījis vēstuli Rietumu bankai, lūdzot atcelt pirkuma līgumu par gleznu un citu Ķemeru sanatorijai piederošu kultūrvēsturisku priekšmetu atsavināšanu.
Ņemot vērā, ka Rietumu banka, realizējot komercķīlas tiesības uz daļu Ķemeru sanatorijas kustamās mantas, pārdevusi gleznas, bibliotēkas grāmatas un citus vērtīgus priekšmetus par zemāku kopsummu nekā zvērināta tiesu izpildītāja norādītā vērtība, turklāt minēto priekšmetu iespējamā tirgus vērtība esot vēl lielāka, A.Kreics uzskata, ka bankai pārdošanas līgums būtu anulējams un pārdotie priekšmeti atdodami Ķemeru sanatorijai.
Savukārt Rietumu banka informējusi A. Kreici par komercķīlas tiesību realizēšanu uz mantu, kurai mēnesi pirms maksātnespējas procesa pasludināšanas tika noņemts apķīlājums un kura atradās bankas valdījumā, taču banka nav uzrādījusi administratoram šo priekšmetu pārdošanu apliecinošus dokumentus.
Saskaņā ar administratoram pieejamo informāciju, Rietumu banka nezināmai personai pārdevusi Ķemeru sanatorijas bibliotēkas grāmatas, sapakotas 314 kastēs, divdesmit sešus mākslas izstrādājumus (gleznas un tām pielīdzināmus priekšmetus) un restaurētu mēbeļu.
DB arī rakstīja, ka SIA Arhiidea, kas iesniedza tiesā SIA Ominasis Latvia maksātnespējas pieteikumu, atklāja, ka no Ķemeru sanatorijas restaurētā salona pazudušas trīs vērtīgas lustras, pilnībā iztukšota bibliotēka, pazudušas mēbeles un klavieres, kā arī citas ar sanatoriju saistītas vērtības. Kā vēlāk noskaidrojās, tiesu izpildītājs Uldis Zeps, kas iepriekš rīkoja sanatorijas izsoli, no restauratora bija izņēmis arī ļoti vērtīgas, sanatorijai piederīgas vecmeistaru gleznas. «Šobrīd šīs vērtības atrodas trešās personas rokās un nav zināms, vai izdosies tās atgūt. Turklāt tiesu izpildītājs tās nebija plānojis pārdot izsolē,» norādīja SIA Arhiidea valdes priekšsēdētājs Ēriks Grūbe.
Ņemot vērā, ka atsavinātā manta veido vēsturiski nozīmīgu Ķemeru sanatorijas kopuma daļu, A.Kreics uzskata, ka minētā kustamā manta būtu pārdodama izsolē Ķemeru sanatorijas mantas kopuma sastāvā.
Šobrīd vēl nav zināms, kad varētu notikt Ķemeru sanatorijas izsole, kuras sākuma cena varētu būt ap četriem miljoniem latu. Jāatgādina, ka Jūrmalas pilsētas tiesa marta sākumā pasludināja Ķemeru sanatorijas investora SIA Ominasis Latvia maksātnespēju, balstoties uz SIA Arhiidea prasības pamata.
Jau kopš 1990. gadu beigām Ķemeru sanatorijas privatizētāju Ominasis Latvia vajā finansiālas likstas, kuru dēļ tas nav spējis atjaunot viesnīcas darbību. Ķemeru sanatorija tika privatizēta 1998.gadā, un ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. 2006. gadā tika paziņots, ka privatizācijas noteikumos minētā summa – 10 milj. Ls – jau ir investēta, taču, lai viesnīca varētu atsākt darbu, vēl nepieciešamas investīcijas 12, 5 milj. eiro līdz 15 milj. eiro apmērā. Tolaik tika solīts, ka jau 2007. gadā Ķemeru viesnīcā sāks saimniekot starptautiskā viesnīcu ķēde Kempinski.