38 % iedzīvotāju vecumdienās rēķinās tikai ar valsts garantēto pensiju, liecina Swedbank veiktais pētījums. Tomēr bankas pārstāvji norāda, ka valsts garantētā pensija spēj nodrošināt tikai 35-40 % no iedzīvotāju šī brīža ienākumiem. Savukārt 22 % aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka pensijas gados viņu valsts garantēto pensiju papildinās arī iemaksas 2. pensiju līmenī, kas nozīmē, ka viņi varētu saņemt pensiju 50-60 % apmērā no šī brīža ienākumiem.
Aprēķini rāda, ka papildus valsts garantētajai pensijai (1. pensiju līmenim), regulāri veicot iemaksas 2. un 3. pensiju līmenī, pensijas gados iespējams saņemt 70 % un vairāk no ierastajiem ienākumiem, ļaujot nodrošināt ierasto dzīves kvalitāti. Kā liecina aptaujas dati, ar pašu maksātajiem nodokļiem un regulāri veiktām iemaksām 2. un 3. pensiju līmenī vecumdienās rēķinās tikai 17 % iedzīvotāju. Savukārt 16 % respondentu norādījuši, ka pensijas gados iztiks ar ietaupījumiem no pašu veidotajiem privātajiem ieguldījumiem. Savukārt 7 % respondentu norādījuši, ka vecumdienās rēķinās ar finansiālu palīdzību no bērniem.
Sievietes ievērojami biežāk nekā vīrieši plāno vecumdienās iztikt no valsts garantētās pensijas – attiecīgi 43 % sieviešu pret 26 % vīriešu, kā arī vairāk gaida bērnu finansiālo atbalstu – 9 % sieviešu pret 2 % vīriešu. Savukārt vīrieši ievērojami biežāk nekā sievietes paļaujas uz paša maksāto nodokļu pensiju no pensiju 1. un 2. līmeņa – attiecīgi 33 % vīriešu pret 17 % sieviešu, kā arī pašu veidotiem privātiem ieguldijumiem – 22 % vīriešu pret 14 % sieviešu.
20-29 gadus veci respondenti tāpat kā 30-39 gadus veci respondenti visbiežāk norādījuši, ka vecumdienās rēķinās ar ienākumiem no pašu maksātajiem nodokļiem pensiju 1. un 2. līmenī (atbildi minējuši 29 % respondenti vecumā no 20 līdz 29 gadiem un 31 % vecumā no 30 līdz 39 gadiem).
Iedzīvotāji ar vidējiem un vidēji augstiem ienākumiem visbiežāk rēķinās ar valsts garantēto pensiju (37 % respondentu ar vidējiem ienākumiem un 34 % ar vidēji augstiem ienākumiem), savukārt iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem visbiežāk minējuši, ka viņu pensiju veidos pašu maksātie nodokļi un uzkrājumi pensiju 2. un 3. līmenī (atbildi atzīmējuši 35 % respondentu ar augstiem ienākumiem).
Iedzīvotāji reģionos ievērojami biežāk nekā pilsētās vecumdienās rēķinās ar bērnu finansiālu atbalstu. Iedzīvotāji Rīgā biežāk norādījuši, ka viņu ienākumus pensijas gados veidos pašu maksātie nodokļi un regulāri veiktās iemaksas 2. un 3. pensiju līmenī.