#Pagājušā gadā reģistrēto komercķīlu dinamika uzrāda pozitīvu tendenci – 2017.gadā pieaudzis gan reģistrēto ķīlu skaits, gan arī pieaugusi to kopējā maksimālā prasījuma summa.
Lursoft apkopotā informācija rāda, ka aizvadītajā gadā kopumā reģistrētas 4715 komercķīlas jeb par 5,91% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt to kopējā summa veidojusi 20,45 miljardus eiro. Salīdzinot ar 2016.gada datiem, pērn reģistrēto komercķīlu kopējā maksimālā prasījuma summa augusi par 39,90%.
Apkopojot datus par nozarēm, kurās pagājušajā gadā reģistrēts lielākais komercķīlu skaits, redzams, ka starp līderiem izvirzījušās gan ražojošās sfēras, gan arī tirdzniecība un dažādu pakalpojumu sniedzēji.
Ievērojami lielāks skaits ķīlu nekā citām nozarēm 2017.gadā reģistrēts lauksaimniecības uzņēmumiem. Lursoft aprēķinājis, ka pērn reģistrētas 945 ķīlas uzņēmumiem, kuri kā savu pamatnodarbošanos norādījuši augkopību un lopkopību. Salīdzinot ar gadu iepriekš, jāteic, ka nozare gada laikā piedzīvojusi ievērojamu komercķīlu skaita pieaugumu, jo 2016.gadā augkopības un lopkopības jomas uzņēmumiem reģistrēta 501 ķīla, kas nozīmē, ka gada laikā to skaits teju dubultojies.
Teju divas reizes lielāks komercķīlu skaits 2017.gadā reģistrēts arī vairumtirdzniecības uzņēmumiem. Lursoft statistika rāda, ka pērn šīs nozares uzņēmumiem reģistrētas 357 komercķīlas, savukārt 2016.gadā – 191.
Salīdzinot, kā mainījies nozaru TOP 5 aizvadītajā gadā, redzams, ka 2017.gadā starp biežākajiem ķīlu devējiem vairs nav atrodami mazumtirdzniecības uzņēmumi. Tā vietā saraksta 4.pozīcijā ar 262 komercķīlām 2017.gadā ierindojušies finanšu pakalpojumu uzņēmumi.
Savukārt, apkopojot datus par nozarēm, kuru uzņēmumiem 2017.gadā reģistrētas kopsummā apjomīgākās komercķīlas, redzams, ka starp TOP 5 līderiem augkopības un lopkopības nozare nemaz nav atrodama. Tās vietā pirmajā pozīcijā ierindojušies uzņēmumi, kuri nodarbojas ar finanšu pakalpojumu darbībām, kuriem pagājušajā gadā reģistētas komercķīlas par kopumā 2,17 miljardiem eiro. Saraksta otrajā vietā iekļuvuši neustamo īpašumu jomā strādājošie uzņēmumi ar komercķīlām 2,13 miljardu eiro vērtībā, savukārt 3.vietā ierindojušies pārtikas ražotāji ar komercķīlām 1,31 miljarda eiro vērtībā.