La Casa Del Habano ir Kubas cigāru veikalu franšīze, pasaulē ir aptuveni 140 šī zīmola veikali vairāk nekā 30 valstīs. Pēdējais no tiem atvērts Rīgā. «Mēs centāmies izveidot relaksētu, elegantu atmosfēru. Mēs neesam cigāru klubs,» uzsver Deivids Holahans, Rīgas La Casa Del Habano vadošais partneris.
Kad D. Holahans citiem stāsta, ka atvēris cigāru veikalu, cilvēki uzreiz to saista ar ekskluzīvu cigāru klubu. Atšķirība starp cigāru klubu un veikalu ir tā, ka klubā ir biedri un biedru nauda, kas to padara ekskluzīvu: «Te nav nekā ekskluzīva, tikai cigāri.» Te ir gan privātie cigāru, gan alkohola skapīši - divi draugi var nopirkt savu kastīti cigāru un varbūt alkoholu, atnākt, paņemt tos, sēdēt un kādu stundu relaksēties.
«Ideja ir vienkārša - viens cigārs, divi dzērieni. Tas nav kā bārā, kur iet dzert un daudz smēķēt,» viņš skaidro. Vaicāts, vai Rīgā ir līdzīgas vietas, D. Holahans apgalvo, ka nav. Kāpēc? «Bija ekskluzīvs cigāru klubs - Čērčila klubs, kur bija jāmaksā dalības maksa. Viņi pārdeva cigārus, bet tas nebija cigāru veikals, kas esam mēs. Un es nezinu, kāpēc citi, kas Rīgā pārdod cigārus, nepiedāvā tos uz vietas arī smēķēt,» viņš atzīst. Viņš īpaši lepojas ar speciāli iekārtoto telpu cigāru uzglabāšanai, kas atrodas atsevišķi no smēķētavas. Tas ir kā stikla akvārijs, kur speciāla aparatūra nodrošina pareizo gaisa mitrumu un temperatūru.
Pagaidām liela daļa klientu ir vietējie, taču D. Holahans uzskata, ka ar laiku palielināsies ārzemju klientu skaits. «Šveices vai Austrijas uzņēmējiem savā valstī ir grūtāk nopirkt kvalitatīvus Kubas cigārus. Es nesaku, ka, piemēram, somu uzņēmējs brauks uz Latviju tikai pēc cigāriem, bet viņi te iegriežas paralēli savām darīšanām, lai nopirktu cigārus līdzņemšanai un smēķēšanai uz vietas. Helsinkos grūti atrast vietu, kur tos tirgo. Mēs faktiski esam eksportētāji,» teic D. Holahans.
#1/6
Deivids Holahans, Rīgas La Casa Del Habano vadošais partneris.