Nekustamo īpašumu projektu attīstītājs un būvnieks SIA YIT Celtniecība pērno gadu noslēdza ar 12,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 39% mazāks nekā 2012. gadā. Uzņēmuma peļņa gada laikā samazinājusies desmit reizes līdz 222 tūkstošiem eiro, liecina Lursoft dati.
2012. gadā YIT Celtniecība apgrozījums veidoja 20,4 miljonus eiro.
Pagājušajā gadā uzņēmums pabeidza būvniecības darbus dzīvojamo māju projektā Akācijas ielā 6, Rīgā, kā arī turpināja iepriekš uzsāktos projektus Tālivalža ielā 21 un 21a. Tāpat arī uzņēmums uzsācis darbu pie dzīvojamo māju projekta Stendes ielā 5.
SIA YIT Celtniecība vadība norāda, ka uzņēmums paredz turpināt iesākto nekustamo īpašumu projektu attīstīšanu, kas ietver gan dzīvojamo māju, gan biroju celtniecību. Šogad būvnieks paredzējis pabeigt vairākus iepriekšējos gados uzsāktos projektus un uzsākt darbu pie diviem jauniem projektiem – Biķernieku ielā 16 un Tērbatas ielā 72.
Andris Božē, YIT Celtniecība valdes priekšsēdētājs, biznesa portālam db.lv skaidro: «Skaidrojot iemeslus par apgrozījuma un peļņas kritumu pērn, salīdzinot ar 2012.gada rādītājiem, jāuzsver atšķirība starp Latvijas Republikas grāmatvedības ienākumu un peļņas atzīšanas metodi un to, ko uzņēmums lieto saskaņā ar starptautiskajiem standartiem. Proti, ienākumi un peļņa pēc vietējiem standartiem tiek atzīta brīdī, kad dzīvoklis ir ne tikai uzbūvēts un ir noslēgts tā pārdošanas līgums, bet gan brīdī, kad klients ir parakstījis preču pavadzīmi konkrētajam dzīvoklim. Tieši tāpēc ne vienmēr nekustamo īpašumu attīstītāju un būvnieku gada pārskatos apgrozījuma kritumi nozīmē kādus satricinājumus uzņēmuma darbā.
Tāpat jāņem vērā, ka YIT Celtniecība pašmērķis nav apgrozījuma pieaugums, bet gan dzīvokļu projektu attīstība ilgtermiņā. Mūsu uzņēmums mērķtiecīgi koncentrējas uz dzīvokļu būvniecību, līdz ar to ir pieaudzis YIT Celtniecība apgrozījums un darbības apjoms mājokļu būvniecības segmentā. Savukārt iepirkumu konkursos, kas krīzes laikā veidoja lielāko apgrozījuma daļu, piedalāmies selektīvi, tikai atsevišķos gadījumos, izvērtējot potenciālo ieguvumu, jo mērķis nav piedalīties projektos ar zemākiem peļņas rādītājiem tikai tāpēc, lai audzētu kompānijas apgrozījumu. Peļņas rādītāju, protams, ietekmē arī tas, ka kompānija realizē dzīvojamo māju projektus uz pirmskrīzes laikā iegādātajiem (dārgajiem) zemes gabaliem, taču tas dod iespēju mums saņemt naudu no tirgus un to reinvestēt jaunos, lielāku peļņu nesošos projektos.»