Līdz šīs dienas pēcpusdienai kopumā BTA saņēmusi jau vairāk nekā 320 zvanus un vairākus apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus.
Raksturīgākie pieteikumi saistīti ar automašīnu, māju jumtu un žogu bojājumiem, ko izraisījuši krītoši koki vai to zari. Piemēram, Ventspilī vējš uzpūtis atkritumu konteineru virsū automašīnai, to bojājot, Babītes pagastā kādai mājai vētras laikā izgāzts žogs, Rīgā, Berģos, vētras nogāzts koks bojājis žogu, Grobiņā vētra sabojājusi mājas jumtu, bet Rīgā uz automašīnas aizmugurējā stikla uzkritis koks, kā arī vētras rezultātā no ēkas sienas norauta ar trosēm piestiprināmā reklāma.
Joprojām BTA turpina saņemt apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par vētras radītiem postījumiem.
BTA klienti interesējoties par to, kādi var būt riski un kā no tiem pasargāties, pagaidām atlīdzību pieteikumus kompānija vēl nav saņēmusi, bet sagaida, ka tādu noteikti būs, Db.lv informēja kompānijā.
BTA pieredze liecina, ka visbiežāk vētras laikā mājām, to piebūvēm vai saimniecības ēkām tiek norauti vai iegāzti jumti, tāpat pietiekami daudz atlīdzību pieteikumu tiek saņemts par izsistiem logiem un siltumnīcu stikliem. Pagājušajā gadā BTA atlīdzības par negadījumiem, kuru iemesls ir vētra, izmaksāja vairāk nekā 30 tūkstošus latu, tajā skaitā lielākā summa – 13 tūkstoši latu – izmaksāta par zibens spēriena izraisītām sekām.
Tāpēc BTA Īpašuma riska parakstītājs Renārs Duntavs aicina būt piesardzīgiem vētras laikā, lai tādējādi pēc iespējas mazinātu zaudējumus, piemēram, vētras laikā nevajadzētu atrasties logu tuvumā, jo vētras nestie priekšmeti var izsist stiklu un radīt bīstamus ievainojumus, jānodrošinās ar pilnībā uzlādētu mobilo telefonu, lai negadījuma laikā varētu sazvanīt operatīvos dienestus. Savus auto ieteicams pārvietot tālāko no kokiem.
Ja notikusi nelaime, pirmkārt, jāzvana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112 un jāpaziņo par notikušo, tad jāzvana apdrošinātājam, informējot par nelaimes gadījumu un piesakot atlīdzību.