Tiek rīkota projekta Administratīvās rīcībspējas stiprināšana vīzu izsniegšanas, imigrācijas un Šengenas informācijas sistēmas (SISII) noslēguma konference, Db.lv informē Brigita Vaivode, PMLP Preses un Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.
Ceturtdien, 26. jūnijā tiek organizēta preses konference, ar kuru noslēgsies Eiropas Savienības (ES) Pārejas līdzekļu programmas mērķsadarbības projekts SISII. Šis projekts tika ieviests sadarbībā ar Nīderlandes Tieslietu ministrijas Imigrācijas un naturalizācijas dienestu (IND) un Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP), kuras telpās norisināsies minētā konference.
ES šim projektam ir piešķīrusi finansējumu 343 078 EUR, nacionālais līdzfinansējums ir 40 361 EUR. Projekta ieviešanas laiks bija 12 mēneši: tas sākās 2007. gada jūlijā un beigsies tieši pēc gada - 2008.gada jūlijā.
Galvenais projekta uzdevums bija panākt Latvijas tiesību normu atbilstību Šengenas un ES acquis prasībām vīzu izsniegšanas, migrācijas un Šengenas informācijas sistēmas (SIS II) jomās, kas ietilpst PMLP kompetencē. Galvenais izaicinājums projekta partneriem bija izvērtēt, un, ja nepieciešams, uzlabot esošo likumdošanu, administratīvās procedūras un apmācību PMLP.
Projektā iesaistītie eksperti no IND dalījās savās zināšanās un pieredzē par tiesību normu piemērošanu, administratīvo organizāciju un apmācību. Semināros piedalījās gan PMLP darbinieki, gan pārstāvji no citām Latvijas institūcijām: Valsts robežsardzes, Labklājības ministrijas un Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta. 2008. gada martā tika organizēts Baltijas valstu seminārs. Zviedrijas un Nīderlandes ekspertu vadībā pārstāvji no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas salīdzināja savu pirmo kā Šengenas dalībvalstu pieredzi un apsprieda darbaspēka migrācijas politiku.
Nīderlandes eksperti atzina, ka Latvijas puses zināšanas tiesību jomā ir ļoti augstā līmenī. Pateicoties konsultācijām, ieviesti grozījumi Imigrācijas likumā un Ministru Kabineta noteikumos, kas regulē attiecīgo jomu. Kā nākamais solis PMLP tika ieteikts pilnveidot administratīvo organizāciju, izstrādājot procesu shēmas un riska analīzi. Šim nolūkam ir uzrakstīta rokasgrāmata procesu pārvaldībai un analīzei. Tāpat, IND ieteica PMLP izveidot klientu pierakstu sistēmu. Projekta gaitā veiksmīgi tika apmācīti arī PMLP darbinieki-treneri, kuri tālāk izstrādās un ieviesīs savu kolēģu apmācības programmu. Treneru sagatavošanas programmas laikā tika izstrādāti trīs praktiskai apmācībai paredzētie kursi.
Noslēguma konferencē piedalīsies pārstāvji no Nīderlandes Karalistes vēstniecības, Imigrācijas un naturalizācijas dienesta, kā arī no galvenajām Latvijas valsts pārvaldes iestādēm, kas piedalījās projekta ieviešanā.